Reklama

Kryminałki: Zatrzymani za kradzieże katalizatorów

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. 22-latek oraz jego 27-letni kompan usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwo.

W grudniu ubiegłego roku do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca wyciął katalizator z użytkowanego przez niego samochodu. W tym samym miesiącu mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów z zaparkowanych na terenie Białej Podlaskiej opli. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Na podstawie zebranych w sprawie materiałów wytypowali mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Wołomina w wieku 22-27 lat. Wspólnie z funkcjonariuszami janowskiego komisariatu zatrzymali podejrzanych w miejscu ich zamieszkania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów. 22-latek oraz jego 27-letni kompan przyznali się do winy. Obydwaj odpowiadali będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywali karę za podobne przestępstwo. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama