Reklama

Rogoźnica: Turniej Piłkarski „Krzna Champions Cup” (film) (galeria)

Wczoraj, 27 lutego odwiedziliśmy Rogoźnicę w Gminie Międzyrzec Podlaski. Tego dnia w hali sportowej w Rogoźnicy Mini Akademia "Żak" Krzna Rzeczyca zorganizowała turniej piłkarski dzieci rocznika 2012 i młodszych. Na przeciw siebie stanęło dziewięć drużyn. Oprócz zespołów gospodarzy - Mini Akademia Żak KS GLKS Krzna Rzeczyca - na turniej zjechały ekipy Orląt Spomlek Radzyń Podlaski, Orląt Łuków, Akademii Techniki Champion z Białej Podlaskiej, DKS Gaudium Zamość i Gromu Kąkolewnica. Niebawem film z wydarzenia a w nim pełne rozmowy i przebitki na których zobaczycie młodych piłkarzy walczących do końca i strzelających gole!

 

Ciesze się, że Radio Biper pasjonuje się naszym lokalnym sportem. Redakcja również wniosła dużo do tego naszego turnieju ale i obecna jest na w trakcie meczy ligowych i relacjonuje mecze seniorskiego składu Krzny Rzeczyca. Dziś wspomagacie nas podczas dużego turnieju piłkarskiego. Nie mogłoby się odbyć dzisiejsze wydarzenie bez pomocy wójta Krzysztofa Adamowicza, ufundował największy puchar i dał zielone światło. Kolejna przychylna osoba to Dorota Herda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy i gospodarz hali sportowej. Zawsze wspiera sport i również ufundowała duży puchar. Również dzięki niej udało się nam w Rogoźnicy uruchomić filię szkółki piłkarskiej z Rzeczycy. Wszystko przebiega sprawnie i widać ogromne emocje. Drużyna z Zamościa musiała pokonać dziś dwieście kilometrów aby móc zagrać z nami. Chylę czoła. Dziękuję trenerowi Marcinowi Białach za pomysł i organizację turnieju. Ogromna jego zasługa. Jest z nami trener Rafał Krzymowski, trener Kamil Gałecki, trener Paweł Orłowski. – mówi Łukasz Łosicki z KS GLKS Krzna Rzeczyca.

Zorganizowaliśmy wspaniały turniej w którym udział bierze dziewięć teamów. To silne zespoły a wśród nich nasze super orły z Rzeczycy. Dziękuję zespołom, że chciały tu do nas przyjechać. Rywalizacja jest wspaniała. Nikt nie odpuszcza. Każdy chce wygrać. Dla nas najważniejszym celem jest rozwój osobisty naszych młodych zawodników. Rozwój Akademii Piłkarskiej Krzna Rzeczyca. Zachęcam wszystkich rodziców do zapisywania swoich pociech już w wieku od czterech – pięciu lat do naszej Akademii. Prowadzimy szkółkę w przedszkolu w Rzeczycy. Mamy osiemnaścioro graczy są to zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Bardzo nam zależy aby uczyć dzieci determinacji podejmowania dobrych decyzji. Dzisiejszy turniej oceniam bardzo wysoko. Pierwsze cztery mecze nasze orły wygrały. Turniej prowadzą sędziowie profesjonalni, studenci bialskiego AWF-u. Krzna Rzeczyca wykonuje w ostatnich latach ogromną pracę. Inwestujemy w najmłodszych. Jesteśmy obecni w Drelowie, Krzewicy, Rzeczycy, Rogoźnicy. Szukajcie nas. – mówi Marcin Białach trener Mini Akademii Żak KS GLKS Krzna Rzeczyca.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama