Reklama

Województwo: Celne uderzenie w przestępczość hazardową

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali dwa nielegalne salony gier na automatach. W sumie zabezpieczyli siedem urządzeń oraz gotówkę w kwocie 40 tys. zł. Zatrzymane zostały cztery osoby zaangażowane w nielegalną działalność. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku śledztwa, przeprowadzili działania kontrolne w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu.

Podczas skoordynowanej akcji funkcjonariusze KAS z Lublina, Chełma i Zamościa weszli do dwóch wytypowanych lokali na terenie Świdnika. Mundurowi zabezpieczyli siedem urządzeń do gier, komplety kluczy do automatów, telefony z aplikacjami do obsługi tabletów z grami hazardowymi oraz gotówkę w łącznej kwocie 40 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano 4 osoby, którym postawiono zarzuty urządzania i/lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze KAS przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z mieszkań ujawnili 18,5 g marihuany.

Urządzającemu lub prowadzącemu nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary – kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Dodatkowo za urządzanie gier na automatach grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama