Reklama

Kryminałki: 44-latek odpowie w warunkach multirecydywy

Wczoraj zarzuty usłyszał 44-latek podejrzany o włamanie do domu znajomego. Po śmierci właściciela, sprawca postanowił zabrać znajdujące się z nim wartościowe przedmioty. Do zdarzenia doszło w połowie lutego na terenie Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
logo

W połowie lutego bieżącego roku do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta zawiadomiła o włamaniu do niezamieszkałego domu. Łupem sprawcy padł między innymi wózek ręczny, butla gazowa oraz dekoder z pilotem. Wartość strat oszacowana została na kwotę 400 złotych. Kobieta skontaktowała się z funkcjonariuszami ponownie, gdy na jednym ze skupów złomu zauważyła nieznajomych mężczyzn, którzy mieli ze sobą wózek będący jej własnością.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy zajmujący się sprawą ustalili, że o dokonanie włamania podejrzany jest 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca, po śmierci znajomego, włamał się do jego domu zabierając z niego wartościowe przedmioty.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. „Amator cudzego mienia” odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama