Reklama

Siedlce: Wspólna akcja Pełnowartościowy posiłek codziennie

35 seniorów z terenu Miasta Siedlce w styczniu i lutym 2021 r. otrzymuje bezpłatny obiad. Niesamodzielne, wymagające opieki osoby powyżej 60. roku życia, dzięki akcji “Pełnowartościowy posiłek codziennie” w ramach współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach może liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

Pomysł projektu zrodził się podczas konferencji Rady Krajowej Cargill Cares złożonej z pracowników Cargill. Chcieli oni pomóc osobom najbardziej zagrożonym zarażeniem COVID-19, ale też wesprzeć lokalną gastronomię. Jedna z fabryk firmy, produkująca pasze dla zwierząt od 26 lat, zlokalizowana jest właśnie na terenie Siedlec. Poprzednio pracownicy siedleckiego zakładu firmy angażowali się już remontując klasy w szkołach w Czuryłach, Hermanowie i Mordach oraz sale w domach dziecka. Nigdy jednak wcześniej nie stworzyli akcji dożywiania najstarszych, i jednocześnie znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, osób.

Cargill wspiera społeczności lokalne, angażując się w ich rozwój ekonomiczny przez partnerstwo i darowizny w połączeniu z wolontariatem pracowników. Zapewnia korporacyjne wsparcie dla wybranych krajowych organizacji non-profit i pozarządowych, w których Cargill prowadzi działalność biznesową. Wspiera partnerów pracujących w głównych obszarach bezpieczeństwa żywnościowego, żywienia i zrównoważonego rozwoju. Ponadto Cargill sponsoruje grupy kierowane przez pracowników, zwane Radami Cargill Cares, które starają się rozpoznawać kwestie ważne dla mieszkańców, budować efektywne relacje z liderami społeczności i pracować nad poprawą standardów życia oraz promowaniem dynamicznych, stabilnych społeczności – mówi Dariusz Omelaniuk, regionalny kierownik sprzedaży w Cargill.

Wsparcie Cargill w akcji polega na przekazaniu środków pieniężnych do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie firma zleciła i opłaciła posiłki dla seniorów oraz ich dowóz do osób w okresie trwania akcji.

Wytypowaniem uczestników projektu zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach.

Seniorzy otrzymują od poniedziałku do czwartku obiad jednodaniowy (na przemian zupa i drugie danie), a w piątek obiad składający się z dwóch dań. Przygotowaniem i dostarczeniem posiłków zajmuje się Zakład Aktywności Zawodowej CDS w Siedlcach. Akcja trwa od 7 stycznia do 26 lutego br.

ZAZ działa na terenie Siedlec i jednocześnie umożliwia rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Osoby te, dzięki terapii zajęciowej, są w stanie pracować, mogą podjąć zatrudnienie w Zakładzie i tym samym uzyskać niezbędne umiejętności i doświadczenie przed wejściem na otwarty rynek pracy. Mogą tu również znaleźć zatrudnienie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nie uczestniczyły w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, w szczególności te, które zostały skierowane do pracy przez powiatowe urzędy pracy – tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama