Ogłoszenie

Reklama

„Jedynka” – nowoczesność i tradycja (galeria)

W centrum naszego miasta, przy ul. Narutowicza wznosi się budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. S. Brzóski, która wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Dyrektorem całego zespołu szkół jest mgr inż. Przemysław Olesiejuk. „Jedynka” to najstarsza szkoła w mieście, której historia sięga początku XXw. Przez ponad 100 lat swojego istnienia wykształciła kilka pokoleń bialczan, mocno wpisując się w historię naszego miasta.

Murowany budynek SP nr 1 w niczym nie przypomina swojego wyglądu z przed lat. Z zewnątrz jasny, ocieplony mieści w sobie dobrze wyposażone sale lekcyjne, pracownię komputerową, świetlicę, bibliotekę, stołówkę i salkę gimnastyczną. Obecnie uczą się w nim dzieci klas I-IV. Starsi uczniowie mają zaś do dyspozycji pracownie i halę sportową w budynku, w którym jeszcze kilka lat temu uczyli się gimnazjaliści. Integralną częścią szkolnej infrastruktury są dwa boiska „Orlik” oraz nowoczesny plac zabaw.

„Jedynka” łączy w sobie wieloletnią tradycję z dążeniem do nowoczesności. Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt audiowizualny: komputery, projektory i tablice interaktywne, podnoszące atrakcyjność prowadzonych lekcji. Atuty tej szkoły to także dobrze wyposażona świetlica i biblioteka szkolna. Komfort bytowania ucznia podwyższa nowa szatnia z rzędami indywidualnych szafek uczniowskich i stołówka, w której dzieci jedzą ciepłe posiłki przygotowywane przez kuchnię sąsiadującego liceum. Jako pierwsza szkoła w mieście wprowadziła też nowy elektroniczny system zamawiania posiłków w szkolnej stołówce przez aplikację zamowposilek.pl. Bezpieczeństwo uczniom zapewniają pracownicy szkoły wspomagani przez nowoczesny system monitoringu.

Od lat o miejsce w szkole zabiegają uczniów nie tylko ze swojego obwodu. To dzięki doskonale wykwalifikowanej kadrze tworzącej w szkole rodzinną atmosferę, bogatej ofercie edukacyjnej (koła zainteresowań, zajęcia na basenie przy I LO, korektywa, nauka gry w szachy, taekwondo), sukcesom uczniów w konkursach o różnym zasięgu i bardzo dobrym wynikom egzaminów ósmoklasistów. Ponadto „Jedynka” od roku szkolnego 2021/22 proponuje dwa języki obce w klasach I-III.

Od 22 lutego do 12 marca b.r. Szkoła Podstawowa nr 1 będzie prowadziła rekrutację do klas pierwszych dzieci z obwodu, a od 15 do 30 marca dzieci, mieszkających poza obwodem szkoły. Szczegółowe informacje na temat oferty szkoły, rekrutacji i dane kontaktowe można odnaleźć na stronie internetowej https://sp1.platerka.pl/.

 

materiał: Szkoła Podstawowa nr 1
tekst i zdjęcia: Anna Zdunek Szkoła Podstawowa nr 1
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama