Reklama

Dzień Kota w przedszkolu w Szkole Podstawowej w Sworach (galeria)

17 lutego 2021 roku obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach nietypowe święto – „Dzień Kota”. Święto obchodzone jest od ponad 30 lat we Włoszech i stąd się wywodzi. W Polsce ma nieco krótszą tradycję, bo Dzień Kota świętujemy dopiero od 2006 roku.

W tym dniu przedszkolaki „upodobniły się” do czworonożnych przyjaciół. Miłą niespodzianką okazała się wizyta pani Jowity Mikiciuk, która przybyła do najmłodszych przedszkolaków z kotem Fryckiem. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się pięknemu czworonożnemu przyjacielowi, który ogromnymi oczami wpatrywał się w to, co się dzieje wokół niego. Pięknie pozował a potem łasił się do opiekunów Kubusia i pani Jowity a następnie do innych dzieci. Pani Jowita Mikiciuk opowiedziała przedszkolakom o rytuałach kota, o jego smakołykach, jak się nim opiekuje i pielęgnuje. Ponadto wysłuchaliśmy kilka ciekawych i śmiesznych zdarzeń z życia kota. Kubuś też chętnie opowiadał o swoim kocie Frycku, o tym, jak jego kot uwielbia spać na łóżku. Spotkanie było naprawdę ciekawe, przyniosło wszystkim wiele radości i było okazją do uzupełnienia wiedzy na temat życia kotów. A Kot Frycek rozkochał wszystkich przedszkolaków w sobie.

Potem odbyły się różne zabawy i konkursy przygotowane przez p. Iwonę Chaniewicz. Dzieci aktywnie uczestniczyły w kociej gimnastyce. Z wielkim entuzjazmem wzięły udział w konkursie zwijania myszki i w zabawie włóczką. Były też inne wesołe kocie zabawy takie jak: kocia gimnastyka buzi i języka, wykonywanie prac plastycznych oraz śpiewanie kociej piosenki. Dzieci przygotowały kącik z książeczkami o kotach, później chętnie oglądały książeczki o kotach, zapoznały się krótkim filmem o kocich obyczajach i na koniec spotkania odbyła się kocia sesja fotograficzna.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na często trudny koci los.

materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach
tekst i zdjęcia: Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama