Reklama

Kryminałki: Stracili uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości

Sześć zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, to efekt działań policjantów bialskiej grupy „Speed”. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Także zimowa aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych i obowiązujących przepisów.

Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała bialska grupa Speed. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ujawnili sześciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni obywatel Białorusi. Kierowane przez niego BMW pędziło z prędkością 120 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 70 kilometrów. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek miejscowości Zalesie.Tego samego dnia na „krajowej dwójce” w miejscowości Tłuściec mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka z powiatu mazowieckiego. Mężczyzna kierując osobowym fordem przekroczył dozwoloną prędkość o 68 kilometrów.

Również na krajowej dwójce w tej samej miejscowości policjanci zarejestrowali pozostałe ujawnione przez ostatnie dni przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. Kierowcy popełniający to wykroczenie muszą liczyć się z utratą prawa jazdy i wysokim mandatem karnym.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama