Reklama

Swory: Przedszkolaki i święty Walenty!

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości, życzliwości i serdeczności. Nie pozostało nam nic innego, jak i w naszym przedszkolu zorganizować Walentynki.

Kto powiedział, że Walentynki są tylko dla dorosłych?
„Dzisiaj moja buzia jest bardzo uśmiechnięta,
bo nie wiem, czy wiesz właśnie są walentynkowe święta!
A to oznacza miłości czas
Bo miłość jest wszędzie wokół nas!”
Barbara Janina Łukowiak

Dzień 15 lutego 2021 r. upłynął w przedszkolu w Szkole Podstawowej w Sworach na wzajemnym okazywaniu sobie uczuć, życzliwości, dobroci i przyjaźni. W tym wyjątkowym dniu każdy miał na sobie coś w kolorze czerwonym. Z tej okazji przedszkolaki wraz z paniami Justyną Firsiuk, Iwoną Chaniewicz i Dominiką Zub przygotowały okolicznościowe gazetki walentynkowe, kącik walentynkowy oraz serduszkowe prace plastyczne. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była ogromna ilość przygotowanych kartek walentynkowych i walentynkowych słodkości.

Zaskakujące jest, jak dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i szacunek w stosunku do innych. W tym dniu przedszkolaki zapoznały się z tradycją święta oraz patronem dnia zakochanych. Rozmawialiśmy co to jest miłość, co oznacza, że kogoś się lubi i jak można to pokazać drugiej osobie. Mówiliśmy o miłości do rodziców, do dziadków, do zwierząt oraz do planety Ziemia. Później w każdej grupie odbyły się różne zabawy, konkursy oraz tańce związane ze świętem zakochanych. Nie zabrakło również prac walentynkowych. które zostały wykonane dla najbliższych w rodzinie. Odbyła się także walentynkowa sesja fotograficzna.

Poprzez wspólne świętowanie uczyliśmy się wyrażania emocji, okazywania uczuć, otwartości, poszanowania wobec kolegów, koleżanek oraz dorosłych. Z okazji Walentynek przedszkolaki postanowiły zrobić również coś dobrego dla planety Ziemia, bowiem ruszyła akcja zbierania plastikowych nakrętek dla dziewczynki z gminy Biała Podlaska. Zatem Walentynki w tym roku są również EKO.

materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach
tekst i zdjęcia: Iwona Chaniewicz nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama