Reklama

Biała Podlaska: Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami „Słońce w każdym” z dotacją od miasta

Festiwal „Słońce w każdym”, to kulturalna inicjatywa Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej, mająca na celu organizację wydarzenia artystycznego - festiwalu twórczości osób z niepełnosprawnościami adresowanego do szerokiego grona odbiorców. Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk podpisał umowę dotyczącą udzielenia dotacji na organizację wydarzenia.

Ofertę wydarzenia stowarzyszenie złożyło w ramach konkursu na wspieranie realizacji zadań w zakresie kultury. – Wspólny Świat to jedna z wizytówek Białej Podlaskiej. Wspieramy panią prezes Annę Chwałek i jej niezrównany zespół, a przede wszystkim podopiecznych – dzieci i młodzież autystyczne oraz ich rodziny. Podpisałem  z Anną Chwalek umowę na organizację festiwalu „że Słońce w każdym”. To 7000 zł dotacji. Również rok temu przyznaliśmy ją Stowarzyszeniu, z powodu pandemii festiwal nie mógł się jednak odbyć. Mamy wszyscy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Cel, jaki stawiają sobie organizatorzy wydarzenia, jest włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne i  pokazanie, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być inspiracją dla pozostałych. – Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Takie wydarzenia uwrażliwiają nas, byśmy mogli dostrzec słońce w każdym. To, jak szybko będziemy eliminować bariery mentalne, zależy właśnie od nas – dodaje prezydent. 

 

Źródło / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama