Ogłoszenie

Reklama

Zalesie: Międzynarodowy Dzień Pizzy w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej (galeria)

„Nikt nie oddał fartucha”- Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej wcieliły się w rolę masterchefów i tym samym świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzone jest 9 lutego. Jest to dzień, który każdy miłośnik pizzy na całym świecie powinien na stale wpisać do swojego kalendarza. Pizza to jedno z najpopularniejszych dań, jej rodzajów i możliwości podania znajdziemy mnóstwo. Miłośników pizzy stale przebywa, dlatego też pizza jest jednym z najchętniej zamawianych dań w Polsce na dowóz. Pizza, którą znamy w dzisiejszej postaci, to ikona włoskiej kuchni – pochodzi z Neapolu – kulinarnego centrum południowych Włoch.

Ponieważ w tym roku wizyta w prawdziwej pizzerii nie jest możliwa, przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej przyrządziły pizzę w szkole według swojego pomysłu. Dzieci w przepięknych fartuszkach, samodzielnie przygotowały składniki, wyrabiały ciasto, ukształtowały spód do pizzy, układając na niej ulubione dodatki, a to wszystko po to, by w końcu wspólnie zjeść swoje dzieło. Przedszkolaki „nie oddały fartucha”, stały się masterchefami kuchni włoskiej. Wspólnie stworzona pizza na pewno zapadnie im na długo w pamięci!

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama