Reklama

Biała Podlaska: O hejcie i mowie nienawiści – online

O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak reagować i chronić się przed hejtem i mową nienawiści doradzają uczniom bialscy policjanci. Spotkania z uczniami klas starszych odbywają się online.

W ubiegłym tygodniu aspirant Sylwia Jaworowska policjantka Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy przeprowadziła szereg spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej numer 2 w Białej Podlaskiej. Spotkania dotyczyły między innymi zagrożeń, które mogą się pojawić podczas korzystania z Internetu.

Funkcjonariuszka tłumaczyła najmłodszym, że surfując w sieci trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż nigdy nie wiadomo, kim jest osoba, którą poznajemy w Internecie. Zwracała również uwagę na to, aby podczas zawierania wirtualnych znajomości kierować się zasadą ograniczonego zaufania oraz nie podawać żadnych danych, które mogliby wykorzystać internetowi przestępcy.

Podczas spotkań przeprowadzonych online, z uczniami klas starszych policjantka przypomniała młodzieży dekalog cyfrowego obywatela, czyli prawa i obowiązki w sieci. Przekazała też szereg rad jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców. Policjantka zwróciła się z apelem do uczniów, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, z jakim zetkną się podczas surfowania w Internecie, natychmiast powiadomili dorosłych – rodziców, opiekunów lub nauczycieli.

Dużo uwagi funkcjonariuszka poświęciła też problemowi hejtu oraz mowy nienawiści, a także nadmiernego korzystania z Internetu. Poruszyła też tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole oraz domu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama