Reklama

Kryminałki: Miała być kafejka internetowa, był nielegalny hazard

Funkcjonariusze bialskiej komendy i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. W lokalu działającym jako „kafejka internetowa” zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz gotówkę. Z ustaleń mundurowych wynikało bowiem, że w rzeczywistości prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Wczoraj policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Mundurowi weszli do wytypowanego lokalu funkcjonującego na terenie miasta jako „kafejka internetowa”. Z posiadanych informacji wynikało jednak, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Na miejscu mundurowi potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczonych zostało pięć jednostek centralnych komputerów oraz znajdująca się w lokalu gotówka. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili również eksperyment procesowy, który potwierdził, że zabezpieczone urządzenia działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych. To kolejne miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane na terenie miasta przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama