Reklama

Tłusty Czwartek w Oddziale Przedszkolnym w Styrzyńcu (galeria)

Dbamy o nasze tradycje – te poważne, narodowe i te bardziej zabawne ale też niezwykle smaczne. Jak chociażby Tłusty Czwartek. Oczywiście tego dnia w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć pysznych, puszystych i pachnących pączków.

Ma lukrowaną, złocistą skórkę
a w środku dziurkę
na konfiturę
wszyscy go lubią
starsi i dzieci
na jego widok, aż ślinka leci
Lecz co naprawdę PĄCZKI są warte
to wie najlepiej, kto…? TŁUSTY CZWARTEK.

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Dzieci dowiedziały się o tradycji Tłustego Czwartku, który poprzedza ostatki i Środę Popielcową, można wtedy, a nawet trzeba, najeść się do syta, by pożegnać karnawał i zebrać siły przed czterdziestodniowym postem.

Tego dnia dzieci brały udział w pysznych zabawach- ,,Pączkowe nadzienie” z zasłoniętymi oczami dzieci miały rozpoznawać jakie nadzienie znajduje się w środku. ,,Pączek bez rączek” zadaniem było zjedzenie pączka bez pomocy rąk. ,,Dekorowanie pączka” przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Na koniec, każdy mały łakomczuch mógł najeść się do syta 😊 A było w czym wybierać…Wszystkie pączki pyszne, pachnące z lukrem, pudrem, czekoladą a w środku mnóstwo rozmaitości.

Podobno ci, co tego dnia zjedzą choć jednego pączka, mogą liczyć na szczęście. Dzieci z Oddziału przedszkolnego będą miały dużo szczęścia w tym roku… 😊

 

materiał: Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolnego w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Malwina Filipiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama