Reklama

Kryminałki: Zatrzymani za rozbój

Wczoraj bialski sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 5 osób, podejrzanych o dokonanie rozboju na pracownicy jednego z lokali usługowych. Do zdarzenia doszło na początku lutego w Białej Podlaskiej, a łupem sprawców padła gotówka w kwocie 1300 złotych. Dwoje zatrzymanych tj. 39-latka oraz jej o dwa lata starszy znajomy odpowiadać będą w warunkach recydywy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W ubiegłym tygodniu dyżurny bialskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, do jakiego dojść miało na terenie miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zamaskowani sprawcy wykorzystując moment otwarcia drzwi przez wychodzące z budynku osoby, wtargnęli do środka. Grożąc kobiecie pozbawieniem życia skradli znajdującą się gotówkę. Straty oszacowane zostały na kwotę 1300 złotych. W trakcie zdarzenia pokrzywdzona wykorzystała moment nieuwagi napastników uciekając z lokalu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Intensywne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie personaliów osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Okazało się że to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 17-41 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwie osoby początkowo weszły do lokalu, by umożliwić wtargnięcie tam pozostałej trójce.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Wczoraj wobec całej piątki Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 39-latka oraz jej o dwa lata starszy znajomy, odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę za podobne przestępstwo. O dalszym losie zadecyduje sąd.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama