Reklama

Kryminałki: Oszustwa internetowe o wartości wielu tysięcy złotych

Międzyrzec Podlaski: Włamanie na konto portalu społecznościowego mieszkańca miasta. // Biała Podlaska: 32 letni kierowca pod działaniem środków odurzających w postaci metamfetaminy. // Łobaczew Duży: Mieszkanka oszukana poprzez internet podczas zakupu konsoli za 1600 zł która okazała się konsolą wartą, po przesłaniu kupującej, 60 zł. // Halasy: Mieszkaniec poprzez internet zapłacił za zakupione 2.000 pustaków, które jednak do dziś nie dotarły do kupującego. // Cicibór Duży: 51 letni nietrzeźwy kierowca. // Tłuściec: Mieszkanka oszukana poprzez internet podczas transakcji kupna elektrycznego bujaczka. // Terespol: Firma oszukała mieszkankę miasta. Nie zrealizowała warunków umowy wykonania materiałów reklamowych. // Biała Podlaska: Włamanie i kradzież z domku na terenie ogródków działkowych. // Biała Podlaska: Pracownik firmy przewozowej przywłaszczył trzy paczki z ubraniami, kosmetykami i rzeczami osobistymi nadanymi z Anglii. // Dobryń Duży: Umyślne uszkodzenie ciągnika siodłowego marki Mercedes. // Biała Podlaska: 35 letni kierowca pod wpływem narkotyków. W aucie ujawniono woreczek z marihuaną.

27.01.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI,
Nieznany sprawca, nie będąc do tego uprawnionym, poprzez przejęcie profilu na portalu społecznościowym należącego do mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, utrudnił dostęp do danych informatycznych oraz zakłócił ich przetwarzanie i przekazywanie. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

08.02.2021r. BIAŁA PODLASKA, ul. Terebelska
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tut. KMP zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym m-ki Audi 32-letniego mieszkańca gm. Zalesie będącego pod działaniem środka odurzającego w postaci metamfetaminy, co ustalono w wyniku badania testerem. Od kierującego pobrano krew do badania na zawartość środków odurzających. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

03.02.2021r. ŁOBACZEW DUŻY, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Terespol. Nieznany sprawca, na portalu aukcyjnym doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 1600 zł przy zakupie konsoli do gier w ten sposób, że po wykonaniu przelewu bankowego na rachunek wskazany przez sprawcę zamiast zakupionej konsoli pokrzywdzona otrzymała konsolę wartości około 60 zł i do dnia dzisiejszego nie otrzymała zgodnego z zamówieniem towaru lub zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

08.02.2021r. HALASY,
Policjanci powiadomieni również o oszustwie na szkodę mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski. Pokrzywdzony na portalu internetowym zakupił bloczki komórkowe tzw. pustaki w ilości ponad 2 tys. szt. przelewając pieniądze na wskazane konto lecz do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego towaru jak i zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

08.02.2021 r. CICIBÓR DUŻY,
Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych tut. KMP zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym m-ki Volvo 51-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej będącego w stanie nietrzeźwości: 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

29.01.2021r. TŁUŚCIEC,
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Międzyrzec Podlaski. Nieznany sprawca podając się za mieszkankę Konina za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie jej w błąd co do faktycznego stanu przedmiotu transakcji kupna sprzedaży w postaci elektrycznego bujaczka tj. przesłanie towaru niezgodnego z zamówieniem. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

05.02.2021r. TERESPOL, 
Wskazana firma doprowadziła mieszkankę Terespola do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że nie zrealizowała zawartej umowy polegającej na wykonaniu zamówionych materiałów reklamowych jak również nie zwróciła pieniędzy mimo odstąpienia od umowy przez pokrzywdzoną. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

05.02.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do domku działkowego, skąd zabrał w celu przywłaszczenia artykuły spożywcze i przemysłowe, drobny sprzęt RTV oraz art. elektrotechniczne na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

17.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca będący pracownikiem firmy przewozowej przywłaszczył trzy paczki z zawartością odzieży, perfum oraz rzeczy osobistych, powierzone mu celem ich dostarczenia z Anglii do Polski, czym spowodował straty na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

05.02.2021r. DOBRYŃ DUŻY,
Mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski zawiadomił, że mieszkaniec gm. Kornica, dokonał umyślnego uszkodzenia kabiny ciągnika siodłowego Mercedes poprzez wybicie przedniej szyby, uszkodzenie prawego i lewego lusterka, licznych wgnieceń w drzwiach bocznych pojazdu, zniszczenie tylnych lamp oraz osłony akumulatora, powodując straty na szkodę firmy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

07.02.2021r. BIAŁA PODLASKA, ul. Konstantego Romualda Budkiewicza 
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KMP Biała Podlaska podczas kontroli drogowej samochodu marki Opel należącego do 35-letniego mieszkańca gm. Biała Podlaska ujawnili w aucie woreczek foliowy z zawartością marihuany. Ponadto w trakcie badania ustalono, iż kierujący pojazdem 35-latek znajduje się pod wpływem środka odurzającego. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama