Reklama

Reklama

Kryminałki: Tymczasowy areszt dla 32-latka

Bialski sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy wobec 32-latka, który zatrzymany został po zgłoszeniu, z którego wynikało, że trzymając w ręku nóż groził napotkanym osobom pozbawieniem życia. Nie jest to jedyny czyn o który podejrzany jest mężczyzna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj ważnego spotu:

We wtorkowy wieczór dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który na terenie miasta grozi przypadkowym osobom pozbawieniem życia. Z relacji zgłaszających wynikało, że agresor ma ze sobą nóż. Policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w rejonie dworca autobusowego. Okazało się, że jest to 32-latek obecnie bez stałego miejsca zamieszkania. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży w dwóch marketach na terenie miasta. Łupem sprawcy padły produkty spożywcze oraz poziomica laserowa. Do zdarzeń doszło na przełomie styczenia i lutego bieżącego roku, a straty wycenione zostały na kwotę ponad tysiąc złotych.

Mężczyzna odpowie również między innymi za włamanie do niezamieszkałego budynku i kradzież energii elektrycznej oraz usiłowanie włamania do lombardu. Zarzuty w tej sprawie usłyszał pod koniec stycznia.

W piątek wobec 32-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama