Reklama

Kryminałki: 55-latek odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

Za nielegalną produkcję alkoholu odpowie 55-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Podczas przeszukania jego posesji kryminalni zabezpieczyli aparaturę do destylacji alkoholu, beczki z zawartością „zacieru” oraz gotowy już produkt. Przypominamy! Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest także sprzedaż takiego alkoholu.

Kryminalni z terespolskiego komisariatu, realizując posiadane informacje, zatrzymali 55-latka podejrzanego o nielegalną produkcję alkoholu. W środę funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w gminie Piszczac, zamieszkiwanej przez mężczyznę. Tam potwierdzili wcześniejsze ustalenia. Podczas przeszukania garażu ujawnili aparaturę oraz przyrządy do produkcji alkoholu etylowego, beczki z zawartością 120 litrów tzw. „zacieru” oraz 5 litrów gotowego już produktu.

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. 55-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 55-latka gotówkę. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama