Reklama

„Domowe pączki i faworki”. Słodki konkurs Urzędu Marszałkowskiego (zaproszenie)

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w związku ze zbliżającym się „tłustym czwartkiem”, ogłasza konkurs pn. „Domowe pączki i faworki”. Zadanie polega na nadesłaniu swojego sprawdzonego przepisu na te smakołyki wraz z fotografią produktu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 5 do 9 lutego br. Nagrodzonych zostanie pierwszych 30 prawidłowo nadesłanych prac.

Lubelska kuchnia kryje w sobie wiele tajemnic związanych z tradycją przygotowywania regionalnych potraw. Nadal jeszcze wiele w tej kwestii jest do odkrycia, dlatego zachęcam do podzielenia się swoimi przepisami na domowe pączki i faworki – mówi Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Konkurs służy promocji dziedzictwa kulturowego, z podkreśleniem tradycji obchodów „tłustego czwartku”. Ma na celu nie tylko zachęcenie mieszkańców Lubelskiego do kultywowania i upowszechniania tradycji wyrabiania pączków i faworków z zeszytów naszych babć i mam, ale także aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich.

Zadanie konkursowe polega na nadesłaniu sprawdzonego, domowego przepisu na pączki, bądź faworki wraz z fotografią produktu. Przepis powinien być opisany według domowej receptury przygotowania pączków i faworków wraz ze wskazaniem listy składników i szczegółowego opisu jego wykonania.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które:

  • mieszkają na obszarze wiejskim w województwie lubelskim;
  • są pełnoletnie;
  • nadeślą sprawdzony, domowy przepis na pączki lub faworki wraz z fotografią produktu;
  • dołączą do przepisu pełną dokumentacją, zgodną z regulaminem konkursu.

Prace zawierające przepisy ze zdjęciem mogą być zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej z dopiskiem: „Domowe pączki i faworki” na adres e-mailowy: [email protected].

 Dla pierwszych zgłoszonych 30. przepisów konkursowych zostaną przyznane nagrody w postaci 30. zestawów gadżetów promocyjnych województwa lubelskiego.

Wyniki zostaną ogłoszone do 12 lutego br. na stronie internetowej www.lubelskie.pl oraz na stronie portalu społecznościowego Facebook „Lubelskie Rolnictwo”.

 

Tekst / grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama