Reklama

Reprezentacja muzyków ludowych z naszego regionu wystąpi na wyjątkowym koncercie kolęd w Lublinie (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 6 lutego 2021
, godz. 18:00
Przed nami ciekawe wydarzenie kulturalne - „Śpiewanki lubelskie”, koncert kolęd w wykonaniu artystów ludowych i wokalistów z regionu Lubelszczyzny, wielokrotnie nagradzanych w rozmaitych konkursach muzycznych. Wśród nich wystąpi m.in. Zespół śpiewaczy "Sokotuchy" z gminy Biała Podlaska oraz znany skrzypek z Zakalinek Zdzisław Marczuk.

Transmisja online koncertu odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lutego o godz. 18:00 na stronach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: >>> Śpiewanki lubelskie <<<.

W repertuarze znajdą się zarówno znane wszystkim tytuły, takie jak „Z narodzenia Pana” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, jak również mniej znane kolędy i pastorałki ludowe w nowych, współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pawła Odoszewskiego. Unikalnego brzmienia nadadzą koncertowi wykonania z zachowaniem języka gwary, a także wykorzystanie dawnych instrumentów ludowych, które rzadko dziś można usłyszeć na scenie – wymienić tu można choćby suki biłgorajskie.

Ideą koncertu jest spotkanie tradycji ze współczesnością, które przeplatając się w muzycznym dialogu „starego z nowym”, ukazują piękno tradycyjnych kolęd i pastorałek wywodzących się z różnych części naszego województwa. Kolędy życzące panieńskie, kawalerskie i gospodarskie, pastorałki i szczodrywki zostaną zaprezentowane przez najlepsze zespoły śpiewacze z Lubelszczyzny, wśród których znajdą się m.in. „Jarzębina”, „Majdaniacy”, czy też „Blinowianki”.

Wszyscy wykonawcy: Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”, Męski Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy”, Zespół Śpiewaczy „Blinowianki”, Zespół Śpiewaczy „Sokotuchy”, Daniela Mbas, Zdzisław Marczuk, Weronika Jędruszak, Marcelina Makówka, Alina Myszak, Alicja Dziurdziak, Klaudia Borejko, Jakub Talarek, Jakub Rogala, Martyna Styś, Janina Chmiel, Natalia Marczuk, Damian Szczepaniak, Natalia Kosmowska, Emilia Gryniuk, Krzysztof Butryn, Alicja Król, Karolina Maksim, Leszek Iwaniak, Maja Mazurek .

Koncert realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Beata Mazurek, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Źródło / plakat: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama