Reklama

Terespol: Dwie Toyoty skradzione we Włoszech odzyskane w ciągu jednego dnia

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci zajmujący się przestępczością samochodową z Komendy Stołecznej Policji, tylko jednego dnia odzyskali i zabezpieczyli dwie toyoty, które pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Włoch. Auta posiadały przerobione numery identyfikacyjne. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności, w jakich aktualni właściciele pojazdów weszli w ich posiadanie.

29 stycznia br., funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu, występując w roli ekspertów posiadających kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów oraz policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe we wspólnych działaniach, w ciągu jednego dnia pozyskali dwie operacyjne informacje na temat „podejrzanych” toyot. W każdym przypadku funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i od razu podjęli czynności we wskazanych miejscach.

Z samego rana udali się do Ząbek pod adres, gdzie miała znajdować się pochodząca z przestępstwa dokonanego na terenie Włoch toyota. Właścicielka udostępniła funkcjonariuszom samochód w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Stróże prawa bardzo szybko potwierdzili, że faktycznie jest to pojazd pochodzący z kradzieży dokonanej we Włoszech. Auto nosiło widoczne ślady pozafabrycznej ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne, między innymi pól numerycznych. Toyota została zabezpieczona.

Kilka godzin później funkcjonariusze pojechali do Otwocka, tam również miała znajdować się toyota z Włoch, która została zalegalizowana po uprzednim przerobieniu fabrycznych pól numerycznych. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili wszystkie pozyskane informację i tę toyotę również zabezpieczyli.

W dalszej kolejności policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zajmą się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności, które sprawiły, że zabezpieczone przez nich pojazdy znalazły się w rękach aktualnych właścicieli.

Tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama