Reklama

Międzyrzec Podlaski: Szpital Powiatowy już doposażony w sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych

Na dzisiejszej konferencji klubu radnych Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu w Białej Podlaskiej, radni poinformowali o szczęśliwym zakończeniu sprawy pozyskania urządzenia do tlenoterapii od Agencji Rezerw Materiałowych dla Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Urządzenie od 14 stycznia znajduje się na wyposażeniu szpitala i pomaga w leczeniu pacjentów covidowych. 

– Warto było nagłośnić tą sprawę. Urządzenie zostało otrzymane od Agencji Rezerw Materiałowych i zostało wdrożone do użycia. Okazuje się, że jest bardzo efektywne i skuteczne oraz w znaczący sposób wpływa na ratowanie zdrowia i życia pacjentów covidowych, a jest och na ten moment dziewięciu – podkreśla przewodniczący klubu radnych Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu w Białej Podlaskiej Andrzej Mironiuk.

Przypomnijmy, że o sprawie nieotrzymania przez międzyrzecki szpital urządzenia do tlenoterapii od Agencji Rezerw Materiałowych, mówił na grudniowej sesji w ubiegłym roku radny Daniel Dragan. W swoim wystąpieniu zbulwersowany był wówczas tym, że mimo wielokrotnych próśb dyrektora szpitala i mimo, że w  listopadzie powiat bialski zobligowany był przez wojewodę do utworzenia oddziału covidowego w tym szpitalu na 20 łóżek, ARM takiego urządzenia nie dostarczyła. W nagłośnienie sprawy zaangażowali się radni z Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu, a także m.in. poseł Riad Haidar z Białej Podlaskiej oraz lokalne media. Agencja Rezerw Materiałowych tłumaczyła się, że szpital nie otrzymał wnioskowanego sprzętu, ponieważ ARM nie dysponowała w tamtym czasie urządzeniami do tlenoterapii przeznosowej.

– Szczęśliwy finał dobitnie świadczy o tym, że pan dyrektor międzyrzeckiego szpitala Marek Zawada, jak i zarząd powiatu, skutecznie podejmują działania wyposażania międzyrzecki szpital w dodatkowe urządzenia medyczne – dodaje radny Andrzej Mironiuk.

Starosta Bialski Mariusz Filipiuk w piśmie informacyjnym do klubu radnych Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu zaznaczył, że oprócz pozyskanego urządzenia do tlenoterapii, szpital otrzymał dodatkowo od ARM również 6 kardiomonitorów, 6 pulsoksymetrów, 15 butli tlenowych, 3 reduktory do butli, 15 bezdotykowych termometrów, 2 respiratory, 4 ssaki elektryczne oraz 5 ssaków akumulatorowych.

– Sprawa tego urządzenia do tlenoterapii, to pewien symbol, że w momencie gdzie administracja rządowa zapomina o tych bardziej oddalonych od Warszawy i wielkich miast małych miejscowościach, bardzo ważna jest inicjatywa lokalnego samorządu, żeby mówić głośno o problemach mieszkańców. To, co ważne i chciałbym to bezsprzecznie podkreślić, że tego sukcesu nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie lokalne media – podsumował na konferencji radny Daniel Dragan

Tekst: Jakub Sowa
Zdjęcia: arch. Radio Biper / Porozumienie Samorządowe w Radzie Powiatu w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama