Reklama

Biała Podlaska: Zespół Szkół Specjalnych też gra z WOŚP!

Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej dołączył  w tym roku do gry z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To oficjalny debiut placówki w tym szlachetnym wydarzeniu. W zbiórkę datków na rzecz WOŚP zaangażowała się cała społeczność szkolna.

– Nasze uczestnictwo w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wyszło spontanicznie. Mamy pandemię, są jak wiemy ograniczenia w szkołach, ale nasza szkoła akurat funkcjonuje normalnie i dlatego postanowiliśmy dołączyć. Postawiliśmy puszkę na szkolnym holu i od poniedziałku do piątku zbieramy do niej pieniążki – tłumaczy Renata Kazimierska wicedyrektor placówki.

Dzieciom akcja zbiórki, jak widzieliśmy osobiście bardzo się spodobała. Co sądzą o inicjatywie sami uczniowie? Blanka: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa, aby pomagać dzieciom i my chcemy pomagać, to dobra akcja. Michał: Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, która naprawdę może pomóc wielu osobom w polskich szpitalach. Dzięki zebranym środkom można będzie kupić potrzebny sprzęt. Krystian: Wrzucamy pieniądze. Ze sprzętu kupionego przez WOŚP-u korzystała moja siostra. W tym roku będę zbierał po raz pierwszy.

Zbiórka odbywa się oczywiście w porozumieniu ze sztabem WOŚP w Białej Podlaskiej oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. Za jej organizację i przebieg odpowiedzialne są oprócz wicedyrektor pedagodzy w osobach: Joanny Romanowskiej, Wiolety Wareckiej, Ilony Adamczyk oraz Magdaleny Chmielewskiej-Gdula. – Bardzo dużo dzieci i rodziców angażuję się w zbiórkę, ponieważ my rozumiemy, co to znaczy pomaganie. Większość z naszych uczniów, którzy do nas przychodzą, mają wiele różnych schorzeń, i na pewno mieli do czynienia nie raz ze sprzętem zakupionym przez WOŚP.  Dlatego doskonale rozumiemy ideę WOŚP-u i chcemy pomagać – dodaje wicedyrektor.

Zbiórka pieniędzy do puszki potrwa do jutra. Organizatorzy zapowiadają, że z pewnością akcja w Zespole Szkół Specjalnych odbędzie się również w kolejnych latach. Jeżeli tylko sytuacja na to pozwoli, szkoła będzie chciała przeprowadzić zbiórkę z większym rozmachem, organizując licytacje i program artystyczny. 

Przypomnijmy, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 31 stycznia. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Finał z głową” a pieniądze ze zbiórki przekazane będą na zakup sprzętu dla szpitali na oddziałach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zdjęcia: Jakub Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama