Reklama

Łomazy: Młodzi wykonali 220-metrowy noworoczny łańcuch przyjaźni

Od 8 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. dzieci i młodzież z gminy Łomazy zaangażowane były w samodzielne tworzenie łańcuchów z kolorowych pasków papieru w ramach akcji „Noworoczny Łańcuch Przyjaźni”.

Zadaniem uczestników akcji było wykonanie minimum 50 centymetrowego łańcucha, a następnie dostarczenie go do Gminnego Ośrodka Kultury. Całą akcję koordynowała instruktor plastyki – Bożena Kaczmarek, która odbierała wykonane ozdoby i kolejno łączyła je w całość. 

– W obecnej sytuacji, która stawia przed nami wiele ograniczeń, chcieliśmy skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli. Znaleźliśmy możliwość, by w sposób niedosłowny, przyjemny i kreatywny zwrócić uwagę na siłę współpracy. Współpraca jest niewątpliwie czymś co nas spaja i pozwala dokonywać wspaniałych rzeczy, a „Łańcuch przyjaźni” miał właśnie to pokazać. Każdy pojedynczy element ma znaczenie, ale to dopiero w szeregu połączonych ze sobą ogniw drzemie największa siła – mówi koordynatorka akcji Bożena Kaczmarek. 

Cały łańcuch, jaki powstał ma aż 220 metrów. Najdłuższy odcinek, bo aż 25-metrowy wykonał 6-letni Dawid Sawicki, który dostał za to wyróżnienie. – Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem efektu końcowego – dodają organizatorzy.

 

Źródło / zdjęcia: GOK w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama