Reklama

Bialskie więzienie wspiera Domowy Szpital (film)

26 stycznia br., nastąpiło przekazanie poduszek podłużnych i poduszek kulistych (tzw. krążków przeciwodleżynowych) do hospicjum – Domowy Szpital w Białej Podlaskiej przy ul. Spółdzielczej. Specjalistyczne poduszki wykonane zostały przez skazanych z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej w ramach programu readaptacji „Razem możemy więcej”.

Przekazania dokonali Paweł Makaruk rzecznik prasowy Zakładu Karnego,  Marcin Jakubiuk wychowawca bialskich osadzonych oraz wolontariusz, na co dzień pracujący w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej oraz kierownictwo hospicjum Domowy Szpital – kierownik Danuta Matwiejczuk – specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej oraz Piotr Frankowski prezes Stowarzyszenia „Szansa Domowy Szpital”.

Inicjatywa odbyła się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

Skazani przy zaangażowaniu kadry bialskiej jednostki, chętnie włączają się w akcje charytatywne i pomocowe. Takie działania są niezwykle ważne w procesie resocjalizacji. Pozwalają osobom pozbawionym wolności zmierzyć się z tym co ludzkie, dają możliwość poczucia się potrzebnym, dotknięcia istoty człowieczeństwa, doświadczenia empatii, a także osobistego zadośćuczynienia społeczeństwu za wyrządzone krzywdy.

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia akcja pomocowa bialskiej jednostki penitencjarnej. W roku 2020 z uwagi na pandemię czynnie wspierano lokalną społeczność. Do rąk tych najbardziej potrzebujących bialska jednostka przekazywała uszyte przez osadzonych maseczki czy fartuchy ochronne. Dzięki zaangażowaniu samych funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej wspierano także lokalne Schronisko dla Zwierząt, czy wielokrotnie już funkcjonariusze i pracownicy oddawali najcenniejszy dar życia jakim jest krew.

Przykłady akcji pomocowych bialskiej jednostki penitencjarnej:

Zakład Karny w Białej Podlaskiej przekazał maseczki ochronne Misjonarzom Oblatom z Kodnia <<<>>>LINK
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej przekazali maseczki ochronne KMP w Białej Podlaskiej <<<>>>LINK
Kozula i Kostomłoty z maseczkami z bialskiego więzienia <<<>>>LINK
Przekazanie fartuchów ochronnych do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej <<<>>>LINK
Niespodzianka pracowników bialskiego więzienia dla schroniska przy Olszowej <<<>>>LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: chor. Paweł Makaruk rzecznik prasowy ZK w Białej Podlaskiej / kpt. Edyta Radczuk rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie / Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama