Reklama

Terespol: Papierosy warte ponad 100 tys. zł ukryte w pociągu towarowym

Udana współpraca funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola przyniosła wynik w postaci 8 tys. paczek papierosów zatrzymanych w przemycie do Polski. Nielegalne papierosy funkcjonariusze znaleźli w pociągu towarowym. To pierwszy w tym roku tak duży przemyt na kolejowym odcinku granicy w woj. lubelskim.

Funkcjonariusze wykryli przemyt podczas wspólnej kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Towarowy skład przewoził m.in. ładunek płyty pilśniowej. I to właśnie w jednym z wagonów z płytą mundurowi znaleźli również wyroby tytoniowe. Owinięte folią pakiety z papierosami poukładane były na towarze legalnie wwożonym do Polski.

W sumie z wagonu typu węglarka funkcjonariusze wyjęli 8040 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 120 tys. złotych.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Papierosy trafiły do magazynu depozytowego lubelskiej KAS.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama