Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za wytworzenie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę

Tymczasowy areszt zastosował radzyński sąd wobec dwóch mieszkańców gminy Sosnówka wieku 29-36 lat. Podejrzani są o uprawę konopi innych niż włókniste i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. W miejscu zamieszkania 29-latka policjanci ujawnili również namiot i aparaturę służącą do hodowli. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z wisznickiego komisariatu weszli na teren jednej z posesji w gminie Sosnówka. Z ustaleń policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 29-latek posiadać może środki odurzające.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili przystosowany namiot i aparaturę do hodowli oraz 29 roślin konopi. W miejscu zamieszkania 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość suszu roślinnego. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana.

Narkotyki zostały zabezpieczone, natomiast 29-latek oraz jego 36-letni znajomy, który dzierżawić miał posesję zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Odpowiadać będą za wytworzenie znacznej ilości środków odurzających jak również uprawę konopi innych niż włókniste. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za te czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama