Reklama

Lekkoatleci AZS-AWF rozpoczęli sezon halowy

W ostatnią sobotę 23 stycznia br., lekkoatleci bialskiego AZS-AWF wystartowali w lubelskiej hali lekkoatletycznej. Pomimo bardzo twardej nawierzchni bieżni oraz niezbyt fortunnie umiejscowionej skoczni w dal, nasi lekkoatleci uzyskali wiele dobrych wyników i zdominowali obydwa skoki w dal oraz bieg na 60m mężczyzn.

Świetny występ zanotowała w skoku w dal Kasia Bargielska (ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostwach Polski U-23). Już w pierwszej kolejce skoków uzyskała wynik 6.00m, co jest jej nowym rekordem życiowym (poprzedni – 5.91m uzyskany na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w ub. roku). W piątej kolejce skoków także zbliżyła się do poprzedniego rekordu życiowego, uzyskując wynik – 5.90m i zdecydowanie wygrała rywalizację pań w tej konkurencji.

Druga z naszych zawodniczek – Agata Stypułkowska zajęła 2 miejsce w konkursie, skacząc .dwukrotnie na odległość 5.48m. W ślady swoich klubowych koleżanek poszli ich koledzy z grupy skoków i zdominowali konkurs skoku w dal. Zwycięzca konkursu – Piotrek Tarkowski już w pierwszej kolejce ustawił rywalizację skacząc na odległość 7.48m. To aktualnie najlepszy wynik w Polsce.

Drugie miejsce w rywalizacji na skoczni w dal zajął Damian Czarnocki z rezultatem – 7.12m bijąc swój halowy rekord życiowy o 6cm.

Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Leszczukowi, specjalizującemu się w trójskoku (ubiegłoroczny złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej konkurencji), któremu do pokonania odległości 7 metrów zabrakło 5cm.

Czwartym, który przedzielił bialskich skoczków w dal, został z wynikiem 6.83m Kacper Lemieszek z „Agrosu” Zamość, na co dzień trenujący z grupą bialskich skoczków. Piątym w konkursie został 17-letni Jacek Gryta (ubiegłoroczny halowy Mistrz Polski”, który już w pierwszej próbie poprawił (o 28cm) swój halowy rekord życiowy na 6.82m.

Ósmym zawodnikiem konkursu został rówieśnik Jacka – Kuba Przemski, który sezon startowy rozpoczął również od rekordu życiowego – 6.40m.

Pod nieobecność silnej grupy sprinterów z „Agrosu” Zamość, którzy wystartowali w Toruniu, bieg na 60m zdominowali bialscy skoczkowie w dal.

Zwycięzcą rywalizacji w tej konkurencji, który nie miał godnych siebie przeciwników został Piotrek Tarkowski z bardzo dobrym rezultatem – 6,86sek. (r.życ.- 6,78sek.). Drugi był Damian Czarnocki – 7,08sek. (r.życ.). Trzecie miejsce zajął Jacek Gryta również z rek. życ. 7,20sek., czwarte – Bartosz Leszczuk z życiówką 7.20sek. Kuba Przemski w eliminacjach uzyskał wynik 7,28sek., co jest również jego rekordem życiowym.

Tadeusz Makaruk (trener bialskich skoczków): „Biorąc pod uwagę etap szkolenia oraz pracę jaką wykonali moi podopieczni, jestem bardzo zadowolony z pierwszego sprawdzianu ich formy. Widzę jeszcze spore rezerwy w osiągnięciu dużo lepszych rezultatów, co mnie ogromnie cieszy przed sezonem zarówno halowym, jak i letnim, w którym będziemy mieli Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bergen (Norwegia), a także Mistrzostwa Europy U-18 w Rieti (Włochy). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinniśmy mieć kilku reprezentantów Polski z naszego Miasta. Za tydzień kolejna szansa na poprawienie rekordów życiowych w hali warszawskiego AWF”.

materiał: AZS-AWF Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Tadeusz Makaruk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama