Reklama

Spotkanie z Arturem Bieńkowskim – wspomnienia o Ludwiku Maciągu (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 28 stycznia 2021
, godz. 17:00
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Dyrektor Muzeum Południowego Pan Rafał Izbicki zapraszają na emisję wywiadu z Arturem Bieńkowskim pt. „Ludwik Maciąg we wspomnie-niach…”, w którym opowie o swojej wieloletniej przyjaźni z artystą, wspólnych pasjach i zamiłowa-niach. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia 2021 r. o godzinie 17:00 na fanpage’u bialskiego muzeum (https://www.facebook.com/muzeumbiala/) Artur Bieńkowski – absolwent wydziału zootechnik Akademii Rolniczej w Lublinie, instruktor jeź-dziectwa. Wieloletni pracownik Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Inicjator wielu imprez sportowo-kulturalnych: zawodów hippicznych, koncertów, wystaw. Wiceprezes Stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty. Członek zarządu Fundacji im. Lu-dwika Maciąga „Eos”. Na co dzień Artur Bieńskowski mieszka w Janowie Podlaskim, z którym jest emocjonalnie związany. Swoje uczucia do nadbużańskiego krajobrazu wyraża w fotografii.

Jak mawia: zainteresowanie sztuką zawdzięcza nie tylko prof. Ludwikowi Maciągowi , ale również prof. Stanisławowi Bajowi i Maciejowi Falkiewiczowi


materiał: Miejska Biblioteka Publiczna
tekst i grafika : Ewa Filipiuk główny specjalista ds. promocji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama