Reklama

Kryminałki: Przewoził znaczne ilości narkotyków

Dzisiaj bialski sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy- tymczasowy areszt, wobec 23-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę rano na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej policjanci bialskiej drogówki zauważyli renaulta, którego kierowca nie zastosował się do znaku STOP. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 23-letni mieszkaniec miasta, który nie posiada uprawnień do kierowania.

W trakcie kontroli mężczyzna był nerwowy i pobudzony dlatego na miejscu przeprowadzony został test na zawartość narkotyków. Potwierdził on obecność w jego organizmie marihuany i amfetaminy. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności, w samochodzie którym podróżował 23-latek policjanci zabezpieczyli woreczek foliowy, a w nim zawiniątka z białym oraz krystalicznym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina oraz mefedron. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 500 porcji tych narkotyków. Nielegalne środki zostały zabezpieczone natomiast 23-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Środki zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj Sad Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. jaką wagę ma porcja wg milicjantów ? Po co powtarzać milicyjny bełkot, zamiast napisać znaną wszystkim jednostkę wagi jaką jest gram

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama