Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Inwestycyjna ofensywa trwa!

31 mln 331 tys zł po stronie dochodów i 33 mln 208 tys zł po stronie wydatków to wartości budżetu przyjęte przez Radę Gminy w Janowie Podlaskim na rok 2021. Samorządowi na wydatki majątkowe w br. udało się przeznaczyć niebagatelną kwotę 11 milionów 170 tys zł. Długa jest lista zadań inwestycyjnych jakie zaplanował janowski samorząd. Większość to projekty przyszłych realizacji jak budowa ulic, dróg i stadionu. Ale są też fizyczne realizacje w terminie br. jak budowa ulicy Bandosa, drogi w Romanowie, rewitalizacja i oświetlenie uliczne.

Posłuchaj ważnego spotu:

2021 rok po stronie inwestycji wygląda następująco:
– budowa drogi gminnej nr 100122L ul. Bandosa w Janowie Podlaskim – 1 mln 300 tys zł.
– wykonanie dokumentacji projektowej budowy ul. Ogrodowej i ul. Kwiatowej w Janowie Podlaskim – koszt 30 tys zł.
– wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 698 w Janowie Podlaskim ul. Siedlecka i ul. 1 Maja – koszt 150 tys zł.
– wykonanie dokumentacji projektowej stadionu sportowego w Janowie Podlaskim przy ul. Narutowicza – koszt 57 tys zł.
– budowa drogi gminnej nr 100069L w Romanowie – 200 tys zł.
rewitalizacja przestrzeni publicznych drogą do aktywności i integracji mieszkańców Gminy Janów Podlaski – 1 mln 100 tys zł.
czysta energia w gminie Janów Podlaski – 6 mln 500 tys zł.
modernizacja systemu oświetlenia ulicznego na terenie gminy Janów Podlaski – prawie 531 tys zł.
– dokumentacja projektowa przebudowy drogi powiatowej nr 1036L na odcinku Rokitno – Błonie w części drogi znajdującej się na terenie gminy Janów Podlaski o długości 2,2 km – koszt 20 tys zł.
– wykonanie dokumentacji projektowej drogi do Klonownicy Małej – koszt 20 tys zł.
– wykonanie dokumentacji projektowej dróg do: Kajetanki, Woroblina oraz drogi gminnej 100072L do Wygody – koszt 60 tys zł.

Gmina Janów Podlaski przeznaczyła również w tym roku 40 tys zł jako swój udział w projekcie Gminy Drohiczyn, na terenie gminy Janów Podlaski powstanie wieża widokowa. Sporo, bo ponad 1 mln 162 tys zł przeznaczono też jako udział własny w kosztach realizowanej obecnie przebudowy drogi powiatowej nr 1031L z Białej Podlaskiej do Janowa Podlaskiego na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 811 do Klonownicy. W tym zadaniu trwają rozmowy i są duże szanse na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej,

Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Janów Podlaski obejmuje cztery zadania, trzy z nich zakończą się w br.
Czysta energia w gminie Janów Podlaski – łączne wydatki wynoszą 6 mln 604 tys zł (limit wydatków br. 6 i pół miliona zł)
Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego na terenie gminy Janów Podlaski – łączne wydatki wynoszą 540 tys 886 zł (limit wydatków br. 540 tys 886 zł)
Rewitalizacja przestrzeni publicznych drogą do aktywności i integracji mieszkańców Gminy Janów Podlaski – poprawa życia mieszkańców – łączne wydatki wynoszą 4 mln 250 tys zł (limit wydatków br. 1 mln 100 tys zł)
Budowa drogi gminnej nr 100069L w Romanowie – łączne wydatki wynoszą 1 mln 832 tys zł (limit wydatków br. 200 tys zł, zadanie zaplanowane do zakończenia w roku 2022)

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcie i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama