Reklama

Kryminałki: Kody BLIK i podejrzane linki. Uważajmy!

Biała Podlaska: Fałszywy profil założony na portalu randkowym na szkodę wizerunku mieszkanki miasta. // Biała Podlaska: 39 latek posiadał telefon pochodzący z kradzieży. // Roskosz: Włamanie na konto społecznościowe i wyłudzenie 700 zł kodami BLIK. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe. Próba wyłudzenia pieniędzy za pomocą kodów BLIK. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe. Próba wyłudzenia pieniędzy za pomocą kodów BLIK. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe i wyłudzenie 1500 zł kodami BLIK. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe. Próba wyłudzenia pieniędzy za pomocą kodów BLIK. // Porosiuki: Włamanie na konto społecznościowe i wyłudzenie 500 zł kodem BLIK. // Biała Podlaska: Podejrzany kod do dokonania płatności za 4 pary rajstop okazał się zatwierdzeniem przelewu na 2000 obcej waluty. Poszkodowana w porę się zorientowała i anulowała przekaz. // Starzynka: Mieszkaniec oszukany na 500 zł w formie pożyczki. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe. Wyłudzenie dwóch wpłat poprzez kody BLIK. // Dobrynka: 500 zł wyłudzone poprzez komunikator społecznościowy.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca podający się za pokrzywdzoną mieszkankę Białej Podlaskiej, bez jej wiedzy i zgody założyła konto w aplikacji randkowej, w której zamieścił nieprawdziwe dane oraz opis, jednocześnie podając prawidłowy „nick” konta pokrzywdzonej na portalu społecznościowym, w wyniku czego nieustalone osoby przesyłały jej wiadomości przez komunikator jak również rozpowszechniały zdjęcia kobiet łudząco podobnych do pokrzywdzonej, opisując je jako prawdziwe. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
20.01.2021r. gm. Biała Podlaska, 
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Terespol ustalili, że 39 -letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiada telefonu komórkowego wartości 700 zł. pochodzący z kradzieży, dokonanej w 2018r na szkodę mieszkańca Piszczaca. Telefon odzyskano. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

19.01.2021 r. ROSKOSZ, 
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki gm. Biała Podlaska, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta, wykorzystując komunikator internetowy przesłał do jej znajomych wiadomości z prośbą o przekazanie przy pomocy płatności Blik lub przelewu różnych kwot pieniędzy. W wyniku przestępstwa sprawca od jednej osoby uzyskał kwotę 700 zł natomiast inne 20 osób z uwagi na zorientowanie się o próbie oszustwa odmówiły przekazania pieniędzy lub zignorowały wiadomości. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca dokonał w nieustalony sposób włamania na konto na portalu społecznościowym należące do mieszkanki Białej Podlaskiej a następnie podszywając się pod właścicielkę konta usiłował wyłudzić od jej znajomej dokonanie płatności BLIK na kwotę niemal 500 złotych. Do przelania środków jednak nie doszło. Zawiadamiająca złożyła wniosek o ściganie sprawcy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, po czym komunikatorem internetowym rozesłał do znajomych wymienionej prośbę o opłacenie zamówienia na kwotę 500 zł., jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowaną postawę pokrzywdzonych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieustalony sprawca, w celu uzyskania korzyści majątkowej uzyskał dostęp do konta na portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie poprzez komunikator wysłał do znajomych pokrzywdzonej prośbę o wygenerowanie kodów BLIK na opłacenie zamówienia, czym doprowadził mieszkankę Warszawy, do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie niemal 1500 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, w nieustalony sposób uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta usiłował wyłudzić od trzech znajomych osób dokonanie płatności BLIK na kwotę ponad 800 zł. Do przekazania środków jednak nie doszło. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. POROSIUKI, 
Nieznany sprawca, bez uprawnienia uzyskał dostęp do konta w serwisie społecznościowym należącego do mieszkańca Białej Podlaskiej utrudniając i uniemożliwiając mu automatyczne przetwarzanie danych informatycznych, a następnie komunikatorem internetowym przesłał znajomym pokrzywdzonego prośbę o wygenerowanie i przesłanie kodu płatności elektronicznej BLIK o wartości 500 zł, w wyniku czego doprowadził jedną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem we wskazanej kwocie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca usiłował doprowadzić mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w ten sposób, że wyraził chęć zakupu czterech par rajstop, wystawionych do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym, skontaktował się z pokrzywdzoną przez komunikator proponując płatność przez przesłany link, po otwarciu którego pokrzywdzona wpisała swoje dane oraz numer i oznaczenia karty bankomatowej w celu uzyskania kodu potwierdzającego otrzymanie zapłaty. W rzeczywistości przesłany przez sprawcę link służył do zatwierdzenia operacji na jej koncie bankowym, opiewającej na ponad 2 tys. obcej waluty, którą pokrzywdzona natychmiast anulowała, tym samym sprawca zamierzonego celu nie osiągnął. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.01.2021 r. STARZYNKA, 
Nieznany sprawca, za pośrednictwem komunikatora wysłał wiadomość z prośbą o pożyczkę, czym doprowadził mieszkańca gm. Terespol do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie niemal 500 złotych. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

20.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
N/n sprawca, bez uprawnienia uzyskał dostęp do konta w serwisie społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej utrudniając i uniemożliwiając jej automatyczne przetwarzanie danych informatycznych, a następnie komunikatorem internetowym przesłał znajomym pokrzywdzonej prośbę o wygenerowanie i przesłanie kodu płatności elektronicznej BLIK o wartości 500 zł, w wyniku czego doprowadził dwie pokrzywdzone do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie po 500 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
 
20.01.2021r. DOBRYNKA, 
Nieustalony sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podając się za znajomą, przy użyciu komunikatora internetowego poprosił pokrzywdzoną o pomoc w płatności elektronicznej, na którą pokrzywdzona się zgodziła i przekazała pieniądze w kwocie ponad 500 zł na rachunek wskazany przez sprawcę. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama