Reklama

Kryminałki: Płatności kodem BLIK! Wzrasta liczba oszustw

Biała Podlaska: Włamanie i usiłowanie kradzieży z lombardu. // Połoski: Włamanie na konto społecznościowe i wymuszenie opłaty po 500 zł od dwojga osób. // Biała Podlaska: Włamanie na profil społecznościowy i usiłowanie wyłudzenia kodów BLIK. // Biała Podlaska: Mieszkanka straciła prawie tysiąc złotych poprzez wygenerowany przez oszusta kod BLIK. // Małaszewicze Małe: Oszust podszywając się pod znajomą pokrzywdzonego wyłudził 1600 zł poprzez kod BLIK. // Sławacinek Stary: Mieszkanka przesłała oszustowi 500 zł poprzez wygenerowany kod BLIK.

18.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA
Nieznany sprawca, usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do lombardu. Sprawca wybijając okno dostał się do środka jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na brak biżuterii w gablocie. Dodatkowo został spłoszony poprzez włączenie się alarmu. Straty powstałe w wyniku zniszczenia mienia oszacowane zostały na kwotę ponad 5 tysięcy na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

18.01.2021 r. POŁOSKI, 
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącym do mieszkańca gm. Piszczac, a następnie komunikatorem rozesłał do znajomych pokrzywdzonego m.in: mieszkanki gm. Piszczac i mieszkańca gm. Drelów prośbę o opłacenie zakupów na portalu aukcyjnym za kwotę niemal 500 zł. co obydwoje uczynili. Łączna wartość strat wyniosła niemal tysiąc złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta w serwisie społecznościowym należącym do mieszkanki Białej Podlaskiej utrudniając i uniemożliwiając jej automatyczne przetwarzanie danych informatycznych, a następnie wykorzystując komunikator internetowy przesłał do znajomych pokrzywdzonej prośbę o wygenerowanie i przekazanie kodów elektronicznych płatności BLIK, czego jednak znajomi pokrzywdzonej nie uczynili. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie niemal tysiąc zł w ten sposób, że podając się za znajomą na aplikacji „Messenger” poprosił o pomoc w płatności elektronicznej przy pomocy kodu BLIK, na którą w/w zgodziła się potwierdzając płatność na swoim telefonie, w wyniku czego poniosła straty w w/w wysokości. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.01.2021 r. MAŁASZEWICZE MAŁE, 
Nieznany sprawca, dokonał przejęcia konta należącego do mieszkanki gm. Terespol, a następnie z tego konta przesłał wiadomość z prośbą o pożyczkę, w wyniku czego pokrzywdzony mieszkaniec gm. Terespol przekazał kod BLIK, który został wykorzystany do wypłaty środków pieniężnych w kwocie ponad 1600 zł. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

19.01.2021 r. SŁAWACINEK STARY, 
Nieznany sprawca, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał oszustwa komputerowego w ten sposób, że bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie i przekazywanie danych poprzez nieuprawniony dostęp na portalu społecznościowym należącym do konta mieszkanki Białej Podlaskiej po czym wysłał z tego konta poprzez komunikator do znajomych w/w wiadomości z prośbą o udostępnienie kodów BLIK w wyniku czego mieszkaniec gm. Biała Podlaska w prowadzonej poprzez komunikator korespondencji ze sprawcą, przekazał kod BLIK, który został zrealizowany na portalu aukcyjnej poprzez zakup waluty wirtualnej do gry o wartości ponad 500 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama