Reklama

Kryminałki: Plaga włamań na konta społecznościowe i wyłudzeń poprzez kody BLIK!

Biała Podlaska: Próba oszustwa i wyłudzenia 500 zł poprzez kod BLIK po wcześniejszym włamaniu się na konto społecznościowe mieszkanki miasta. // Biała Podlaska: Mieszkanka miasta oszukana na kwotę 850 zł za pomocą podrobionego dokumentu dokonania przelewu. // Perkowice: Włamanie na konto społecznościowe i seria rozsyłanych informacji z prośbą o pomoc finansową. Mieszkanka Rossosza przesłała kod BLIK na kwotę 500 zł. // Biała Podlaska: W jednej z drogerii dokonano kradzieży maszynek do golenia wartości 500 zł.

18.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, ul. Okopowa 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym, należącego do pokrzywdzonej, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta, wykorzystując komunikator internetowy, usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie 500 zł członka jej rodziny wysyłając do niego wiadomości z prośbą o przelanie przy pomocy płatności Blik lub przelewem wskazanej kwoty, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zorientowanie się przez odbiorcę wiadomości o próbie oszustwa. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, ul. Kąpielowa
Nieznany sprawca na stronie internetowej portalu aukcyjnego doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie 850 zł wprowadzając pokrzywdzonego w błąd co do faktu dokonania płatności za kupiony w aukcji przedmiot wirtualny w grze, poprzez przesłanie na adres e-mail pokrzywdzonego fałszywej informacji potwierdzającej płatność, co poskutkowało przesłaniem przedmiotu. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

18.01.2021 r. PERKOWICE, 
Nieznany sprawca dokonał przejęcia konta komunikatora należącego do mieszkańca gm. Biała Podlaska, a następnie rozsyłał wiadomości z prośbą o pożyczkę, w wyniku czego mieszkanka gm. Rossosz przekazała kod BLIK, który został wykorzystany do wypłaty środków pieniężnych w kwocie ponad 500 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

11.12.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca w jednej z bialskich drogerii dokonał kradzieży towaru w postaci maszynek do golenia o łącznej wartości ponad 500 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama