Reklama

Kolędnicy odwiedzili mieszkańców gminy Międzyrzec Podlaski (galeria)

Święto Trzech Króli 6 stycznia w Gminie Międzyrzec Podlaski już od 6 lat obchodzone było w charakterystyczny sposób – poprzez organizację integrującego lokalną społeczność Spotkania Opłatkowo-Noworocznego w miejscowości Tuliłów. W tym roku, ze względu na brak możliwości osobistego spotkania z mieszkańcami, Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz wraz z radnymi wyszli z symboliczną „kolędą” do mieszkańców, rozdając ponad 300 noworocznych „szczodraczków” – drobnych upominków przygotowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Każdego roku w Spotkaniu Opłatkowo-Noworocznym w Tuliłowie brało udział około 300 osób z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Miało ono formę występu artystycznego – najczęściej jasełek – przygotowywanych przez dzieci i młodzież z terenu gminy, wspólnego kolędowania z zespołami ludowymi oraz symbolicznego dzielenia się opłatkiem wójta i radnych z mieszkańcami, a także wspólnej degustacji potraw świąteczno-noworocznych.

By podtrzymać kolędniczą tradycję i nie zatracić kontaktu z mieszkańcami w tych trudnych czasach, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przygotowali ponad 300 upominków dla mieszkańców gminy. Zawinięte w zgrabne pakunki bombki oraz własnoręcznie odlewane świece i pieczone pierniczki trafiły w ręce losowo wybranych mieszkańców napotkanych podczas spacerów po miejscowościach: Puchacze, Wysokie, Rudniki, Misie, Przychody, Manie, Zaścianki, Bereza, Halasy, Strzakły, Pościsze, Jelnica, Rzeczyca, Rogoźnica, Żabce i Tłuściec. Do każdej paczuszki dołączone były fragmenty kolęd i pastorałek oraz noworoczne życzenia. Z oczywistych względów, „kolędnicy” nie mieli możliwości dotrzeć do każdego mieszkańca czy każdego domu. 

Tekst / zdjęcia: GOK  w Międzyrzecu Podlaskim

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama