Reklama

Bestia ze wschodu i narodowy sport bialczan! (galeria)

Długo oczekiwana, od wielu lat, zima z siarczystym mrozem i opadami śniegu, zwana również „Bestią ze wschodu” pojawiła się „niespodziewanie” w naszym mieście, pod koniec ferii zimowych dzieci i młodzieży. Był to, jak się okazał, bardzo potrzeby impuls by wyzwolić u naszych mieszkańców a zwłaszcza tych najmłodszych, zamiłowanie do „narodowego” sportu saneczkowego. Apogeum tej wspaniałej, wykreowanej przez aurę, zimowego szaleństwa, przypadł na ostatni dzień ferii, w dniu słonecznej aczkolwiek mroźnej pogody.

Oblężenie XVII – wiecznych fortyfikacji ziemnych w naszym Parku Radziwiłłowskim, przez miłośników saneczkarstwa można byłoby przyrównać do najazdu wojsk szwedzkich w czasach sienkiewiczowskiego „potopu”. Zabytkowe wały obronne w części nie zrewitalizowanego Zespołu pałacowo – parkowego Radziwiłłów z powodzeniem pełniły rolę torów saneczkowych. Frajda dla dzieci i ich rodziców była oczywista. Zjazdom na sankach lub na „byle czym”, towarzyszyła radość dzieci oraz czujna asekuracja ich opiekunów. Sporym wyzwaniem i świetną zabawą dla wszystkich było powtórne wejście na stok. Wspinaczkę dzieci wspierali rodzice z dużym zaangażowaniem sił i środków oraz pomysłowością stosowanych sposobów. Zwieńczone sukcesem zdobycie „szczytu”, dzieci i dorośli, ku uciesze najbliższych, ponownie wykonywali ślizgi w dół.

Popołudnie spędzone aktywnie w parku, stanowiło doskonałą formę odreagowania długotrwałych ograniczeń epidemiologicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Świeży opad śniegu był zapewne dużym czynnikiem mobilizującym do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Ten wyjątkowy ostatni dzień ferii zimowych, na długo zapadnie w pamięci ich uczestników a wysiłek fizyczny połączony z zabawą będzie sprzyjał zdrowiu, hartowaniu organizmu oraz nabywaniu tak potrzebnej odporność

 

tekst i zdjęcia: Jarek Domański Fotos Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Jarek Domański Fotos Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama