Reklama

Międzyrzec Podlaski: Trwa remont generalny sali kinowej (film)

- Dość długo trwało przygotowanie dokumentacji. Ale związane to było z sensownym mariażem finansowym i możliwością pozyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. Celem było sensowne skalkulowanie swoich możliwości. Tym bardziej, że podczas remontu obiektu zależy nam na odtworzeniu atmosfery Kina Sława. - mówi burmistrz Zbigniew Kot. Międzyrzec Podlaski przystąpił właśnie do jednego z większych projektów. Mowa o wartym około 4 milionów złotych przedsięwzięciu przebudowy, odbudowy i modernizacji sali kinowej wraz z zapleczem i pomieszczeniami technicznymi. Na ten cel udało się pozyskać półtora miliona złotych ze środków zewnętrznych.

Międzyrzecczanom znudziło się już sporadyczne wyświetlanie filmów. Dobre czasy ma też za sobą projekt „Kino za Rogiem”. Władze miasta chcą wznowić po remoncie normalne, stałe funkcjonowanie kina. Nowa kinematografia w Międzyrzecu zostanie też wzmocniona o systemy cyfrowe oraz wygodne, ergonomiczne fotele.

Przystępując do remontu Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim poprzez wynajętą firmę podjął się diagnozy stanu technicznego obiektu. Nie wypadła ona różowo. Usunięte zostaną stare stropy, wyburzona będzie cała widownia, powstanie nowy układ komunikacyjny wewnątrz dostosowany do wymogów przeciwpożarowych.

Chcemy żeby kino i przestrzeń widowiskowo-teatralna na scenie działała w sposób bezpieczny. Kino Sława ma służyć mieszkańcom miasta ale i okolicznym gminom. – mówi burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama