Ogłoszenie

Reklama

Jednostka OSP Sidorki w Białej Podlaskiej włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej – Arturem Tomczukiem oraz Prezesem Zarządu OSP „Sidorki” Arkadiuszem Leszczyńskim porozumienie dotyczące włączenia jednostki OSP Sidorki w Białej Podlaskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

To trójstronne porozumienie stanowi pierwszy krok do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP Sidorki w struktury systemu na okres 5 lat.

Jednostka należąca do KSRG ma do spełnienia szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe , określoną liczbę wyszkolonych druhów , skuteczne systemy łączności, powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej „Sidorki” powstała w 1926 roku. Włączenie jednostki do KSRG pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne miasta Biała Podlaska oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

W chwili obecnej jednostka OSP „Sidorki” liczy 36 członków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się samochód pożarniczy GBA 2,5/24/4 marki RENAULT wraz z wyposażeniem, samochód pożarniczy marki LUBLIN wraz z wyposażeniem oraz inny sprzęt ratowniczo gaśniczy.

 

Tekst / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama