Reklama

Ferie zimowe z GOK Biała Podlaska

W tym roku ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, Gminny Ośrodek Kultury musiał przenieść swój program zajęć do Internetu. Dzieci nie mogły jednak narzekać na nudę. Każdego dnia czekała na nich inna propozycja przygotowana przez instruktorów GOK. Wśród nich znalazły się m.in. zajęcia rękodzielnicze.

Pierwszym przygotowanym i opublikowanym filmem instruktażowym, był „Bałwanek z włóczki”. Na jego podstawie dzieci miały szansę nauczyć się, jak w prosty sposób wykonać własnoręcznie piękną maskotkę. Z innych filmów można było nauczyć się, jak wykonać filcową ramkę na zdjęcia, karmnik dla ptaków oraz różę z krepiny, jako upominek dla babci i dziadka z okazji ich święta. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły nadsyłane zdjęcia gotowych prac wykonanych przez dzieci.

Kolejną propozycją na ferie była gra w rebusy. Trzeba było odgadnąć z obrazka hasło rebusu, które brzmiało ,,Ekscytujące i niezapomniane ferie zimowe z GOK Biała Podlaska”. Prawidłową odpowiedź nadesłało aż 40 osób. Kolejny rebus polegał na odgadnięciu na podstawie kadrów z filmów tytułów 4 bajek. Tu prawidłowe odpowiedzi nadesłało 27 osób. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi, którzy spełnili warunki udziału w konkursie, zostały rozlosowane 3 nagrody – ciekawe gry planszowe.

Dwa dni ferii poświęcone były tematowi bali karnawałowych. Instruktorzy GOK-u zaproponowali dla dzieci i młodzieży pomoc w przygotowaniu stroju i makijażu na bal. W ofercie GOK-u znalazł się również osobliwy konkurs plastyczny pt. „Bajka na dobranoc – Zamknij oczy, posłuchaj, namaluj…”, adresowany do dzieci z terenu gminy Biała Podlaska w wieku od 3 do 10 lat. Jego uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć na Facebooku lub kanale You Tube Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej filmy czytanych bajek, obejrzeć je z zamkniętymi oczami oraz narysować najlepiej zapamiętaną scenę z wybranej bajki. Najciekawsze prace jury nagrodziło nagrodami.

materiał: Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej
tekst: Jakub Sowa
zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama