Reklama

Biała Podlaska: Minął rok od powołania przedstawiciela prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami

13 stycznia minął rok od powołania przez prezydenta Michała Litwiniuka pierwszego w historii Białej Podlaskiej przedstawiciela prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami, którym jest pan Paweł Grzegorz Iwaniuk.

Do zadań przedstawiciela należy między innymi obsługa mieszkańców z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin we wszelkich sprawach dotyczących potrzeb tego środowiska. Pomimo ograniczeń wynikających z sytuacji epidemicznej w 2020 roku pan Paweł Iwaniuk spotkał się ze 106 klientami, udzielił prawie 100 porad i konsultacji oraz wszczął 30 interwencji.

Przedstawiciel ds. osób z niepełnosprawnościami czuwa również nad przebiegiem działań w ramach realizacji Programu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2019-2025 pn. „Biała Podlaska-miasto bez barier”. W 2020 roku wykonano 8 zadań określonych w programie, 6 o charakterze długofalowym jest w trakcie realizacji.

>>> Program: https://um.bialapodlaska.pl/…/dok_msi/zpm_195-19_zal1.pdf <<<

Spełniając wymogi ustawy z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, pan prezydent powierzył swojemu przedstawicielowi również obowiązki koordynatora dostępności. Do jego zadań należy nadzór nad działaniami samorządu w kwestii dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej.

Przedstawicielem prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami urzęduje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 17:00. Kontakt: tel. 721 939 000, [email protected]

 

Źródło / zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama