Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich jest przygotowany na zimę

Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Lublinie jak co roku opracował Plan Zimowego Utrzymania Dróg Wojewódzkich. Plan, którym objętych jest blisko 2330 km dróg wojewódzkich zakłada ich odśnieżanie oraz zwalczanie gołoledzi. Odpowiedzialne za to firmy są w pełnej gotowości. Do dyspozycji mają m.in. 75 solarek i 2 piaskarki.

Piaskarki i solarki, którymi dysponujemy są cały czas w gotowości. Posiadamy także ponad 90 sztuk innych maszyn, które w razie intensywnych opadów śniegu pomogą w utrzymaniu dróg, ścieżek rowerowych czy chodników – mówi Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

W odśnieżaniu dróg wojewódzkich będzie pomagało także 46 pługów lemieszowych jednostronnych i dwustronnych, 12 pługów ciężkich, 9 pługów wirnikowych,  18 ładowarek oraz 14 równiarek. Do walki z zimą przygotowano oprócz sprzętu także około 16 500 ton soli i 23 000 ton mieszanki piaskowo-solnej.

Każdej zimy kierowcom daje się we znaki, także śnieg który jest nawiewany z otwartych przestrzeni jak np. pola czy łąki. Także i na tę okoliczność przygotował się Zarząd Dróg Wojewódzkich ustawiając ponad 168 km siatki przeciwśnieżnej.

W Rejonach Dróg Wojewódzkich oraz w siedzibie ZDW w Lublinie, wprowadzone zostały dyżury personelu technicznego. Ma to na celu nadzorowanie oraz monitorowanie prac, a także prowadzenie obsługi informacyjnej mieszkańców województwa. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się o stanie dróg wojewódzkich  lub zgłosić problemy z poruszaniem się po danej drodze, wynikające z intensywnych opadów śniegu czy pojawienia się śliskości zimowej, może to zrobić pod numerem telefonu – (081) 749 53 28. Do dyspozycji kierowców będą także pracownicy w jednostkach terenowych ZDW w: Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Bychawie, Parczewie, Puławach, Włodawie oraz w Zamościu.

Na stronie internetowej: www.zud.zdwlublin.nazwa.pl/zima o godzinie 6.00, 10.00, 15.00 i 19.00 są publikowane meldunki o stanie dróg wojewódzkich.


materiał: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
tekst: Remigiusz Małecki rzecznik prasowy Kancelaria Marszałka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama