Reklama

Drelów: W Szóstce powstaje jedno z najnowocześniejszych laboratoriów biologiczno-chemicznych (film)

Właśnie ruszyły prace nad stworzeniem jednego z trzech najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce. Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Szóstce w listopadzie ubiegłego roku wygrała ogólnopolski konkurs dla szkół „Koloratorium. Kolorowe Laboratoria”, organizowany przez FFiL Śnieżka SA. Nagrodą główną jest remont i wyposażenie sali w sprzęt laboratoryjny o wartości aż 30 000zł, z którego będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele Szkoły.

– Wygrana w takim konkursie wymagała pracy nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz nasza Szkoła zdobyła wartościową nagrodę na szczeblu ogólnopolskim – mówi Małgorzata Celińska, dyrektor szkoły.

– Zasady konkursu były bardzo złożone. Aby wejść do finałowej 30-tki, konieczne było przeprowadzanie i dokumentowanie różnych doświadczeń chemicznych, wykonywanie prac literackich oraz plastycznych z udziałem zdecydowanej większości uczniów klas starszych. Zadanie finałowe polegało na stworzeniu filmiku promującego grę planszową i to właśnie filmik przesądził o naszej wygranej – opisuje Bożena Sławińska, nauczyciel matematyki i główny koordynator konkursu w Szkole.

– W filmie wykorzystaliśmy własną, autorską muzykę i stworzyliśmy barwną, pracochłonną scenografię. Uroku całości dodali jednak nasi młodzi aktorzy. Myślę, że to oni skradli serca Komisji Konkursowej – mówi Małgorzata Grudzińska – nauczyciel j. angielskiego i reżyser filmu.

– To dla nas powód do dumy i radości. Teraz jeszcze bardziej będziemy wyczekiwać powrotu do szkoły, bo będzie czekało na nas prawdziwe, piękne laboratorium- cieszą się uczniowie klasy VII. Radość uczniów i większe możliwości rozwijania zainteresowań to największa nagroda w każdym konkursie.

 

FILM KONKURSOWY

Tekst / film / zdjęcia: MG

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama