Reklama

Biała Podlaska: Cztery zadania inwestycyjne zakończone wraz z końcem 2020 roku (galeria)

Prezydent Michał Litwiniuk przedstawił na ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miasta w Białej Podlaskiej wykaz zrealizowanych w dniach od 5 listopada do 21 grudnia zadań inwestycyjnych na terenie miasta. Dane pochodzą z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Wśród zakończonych zadań znajdują się rowerowe szlaki, chodniki i pawilon edukacyjny.

Zadania zrealizowane w miesiącach listopad – grudzień 2020:

1. W ramach Budżetu Obywatelskiego:
oddano do użytku wybudowaną ścieżkę rowerową (I etap) przy ul. Akademickiej. Ścieżka powstała na odcinku od ulicy Kasprowicza do ulicy Sygietyńskiego po południowej stronie ulicy Akademickiej.

2. W ramach zadania Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska, zrealizowano:
budowa ścieżki rowerowej i przebudowa chodników na ulicy Sidorskiej. Najdłuższy wybudowany w jednym zadaniu odcinek. Ścieżka, chodniki, zjazdy, zabezpieczenia w postaci barierek na części odcinku powstały na odcinku od ronda Bohaterów Powstania Styczniowego do al. Tysiąclecia. Realizacja prawie 2 800 metrów ścieżki pozwoliła zamknąć dużą pętlę prowadzącą przez Sidorską – al. Solidarności – Białkę – Brzeską – al. Tysiąclecia.

budowa ścieżki rowerowej na ul. Kruczej pomiędzy ul. Podleśną a ul. Wyzwolenia. Plomba jaka powstała pozwoliła spiąć ścieżkę istniejącą w ulicy Kruczej ze ścieżką w ulicy Podleśnej. Po wschodniej stronie powstał chodnik i zjazdy, po zachodniej stronie ulicy ścieżka plus zjazdy na posesje.

3. W ramach zadania Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych, zrealizowano:
budowa letniego pawilonu edukacyjnego na wysokości ulicy Żurawiej. Obiekt o nowoczesnej formie przystosowany do spotkań, zajęć i wydarzeń plenerowych. Wokół pawilonu zagospodarowano teren poprzez wytyczenie ścieżek i szlaków pieszych i rowerowych. Ustawiono ławki i budowle małej architektury. Powstało odseparowane miejsce z toaletą. Dla najmłodszych znalazł się mini plac zabaw i urządzenia rekreacyjne. Rowerzyści zyskali kolejne otwarte miejsce naprawy rowerów. Obszar został wyposażony w lampy solarne LED i monitoring. W tym roku nastąpi połączenie systemu komunikacji pieszej i rowerowej Pawilonu Edukacyjnego ze ścieżką rowerową brzegiem Krzny i Parkiem Radziwiłłowskim.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Urząd Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama