Reklama

Województwo: Podróbki na giełdzie w Mokre

- Ponad 800 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli podczas wspólnych działań funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i zamojskiej Policji. - Dwóch obywateli Bułgarii odpowie za naruszenie przepisów prawa własności przemysłowej.

Funkcjonariusze Czwartego Referatu Realizacji z Zamościa po raz kolejny prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wymierzone w nielegalny handel podróbkami. I po raz kolejny wspólna akcja zakończyła się ujawnieniem dużej ilości podrobionej odzieży.

10 stycznia 2020 r. podczas kontroli na targowisku w miejscowości Mokre funkcjonariusze ujawnili podrobione towary, które oferowali do sprzedaży obywatele Bułgarii.

Zabezpieczono ponad 800 sztuk odzieży z naniesionymi znakami znanych światowych marek, w tym m.in. bluzy, czapki i kominy.

Zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii – w wieku 23 i 40 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo grożą surowe kary – do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama