Reklama

Siedlce: Dzieci znów korzystają ze świetlic

Działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 i Profilaktyczno-Wychowawczej przy ul. Floriańskiej 3, prowadzonych w Siedlcach przez Caritas Diecezji Siedleckiej, została ponownie wznowiona. Dzieci wróciły do placówek 4 stycznia 2021 r., ale biorąc udział w zajęciach muszą stosować się do obostrzeń epidemiologicznych.

Decyzja Wojewody Mazowieckiego z dnia 17 grudnia 2020 r. cieszy z pewnością nie tylko młodsze i starsze dzieci, ale również ich rodziców/opiekunów. W placówkach mają zapewnioną opiekę wychowawców, posiłek (podwieczorek) i możliwość korzystania z pomocy w nauce, ale również z gier i zabaw. Świetlice są do ich dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, jednak dzieci, z uwagi na obostrzenia, podzielone są na dwie grupy, które przychodzą do placówek turami (co drugi tydzień). Każda z placówek przygotowana jest dla 30 – osobowej grupy dzieci w wieku szkolnym (7- 16 lat).

Caritas Diecezjalna prowadzi również Świetlicę Socjoterapeutyczną w Parczewie przy ul. Kościelnej 53, jednak zarządzeniem Wojewody Lubelskiego do 17 stycznia 2021 r. pracuje ona z dziećmi zdalnie.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama