Reklama

W krainie baśni i legend

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury z Białej Podlaskiej starają się jak mogą, by o nich nie zapomniano. Pandemia koronawirusa nie przeszkadza im w częstej obecności w mediach społecznościowych.

Po dobrze przyjętym cyklu „Gotuj z Perkowicami”, gdzie pod okiem kamer odbywało się przygotowywanie smakowitych i łatwych do wykonania (jak się okazuje) potraw, wybór padł na bajki i legendy. W niedzielne wieczory o godz. 19 na facebookowej stronie GOK oraz na YouTube czwórka życzliwych dzieciom lektorów czyta bajki i legendy. Robią to przepysznie.

Pomysł był spontaniczny. W przytulnych wnętrzach filii biblioteki gminnej w Sworach nagraliśmy w grudniu cztery bajeczki. Pomysł kontynuujemy w styczniu, a potem w lutym. Tym razem w gościnnej filii biblioteki gminnej w Hrudzie. Obok bajek prezentować będziemy mniej znane legendy. Liczymy na to, że się spodobają – mówi dyrektor GOK Agnieszka Borodijuk.

Oprócz niej akces do wspólnego czytania wyrazili: Agnieszka Bieńkowska, Katarzyna Pawłowska i Jakub Gdela. W grudniu dzieci miały okazję wysłuchać kilkuminutowych (4- 7 minut) bajeczek: „Pierwsze święta Pani Zimy”, „Złe uczynki”, Prezent dla bałwanka” i „Świąteczna wyprawa”. Wszystkie w efektownej scenografii i fantazyjnych strojach lektorów. W styczniu można było usłyszeć bajkę „Była sobie babuleńka”, a niebawem czytający przedstawią legendy: „Motyl uwięziony w bursztynie”, „O królowej Jadwidze i ubogim murarzu”, „Jak pająk Łokietka zratował” i „Słony posag węgierskiej królewny”. Gorąco zachęcamy do oglądania i słuchanie nie tylko najmłodszych. Naprawdę warto. Pracownikom GOK życzymy następnych, oby równie oryginalnych pomysłów.


materiał: GOK z Białej Podlaskiej
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: GOK Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama