Reklama

Sebastian Paszkowski nowym prezesem bialskiego PEC-u

Z dniem 1 stycznia 2021 roku, stanowisko Prezesa Zarządu miejskiej spółki PEC objął pan Sebastian Paszkowski. Dotychczas pełniący funkcję prezesa pan Franciszek Afaltowski nabył we wrześniu 2020 roku uprawnienia emerytalne. Złożył oświadczenie, iż względy zdrowotne nie pozwalają mu na dalsze jej sprawowanie.

Podczas spotkania z pracownikami PEC podkreślił: „Dziękuję za wspaniałą współpracę i cieszę się, że spółka pozostaje w świetnych rękach mojego następcy, z którym miałem przyjemność pracować przez ostatnie dwa lata. Wiem, że dobro spółki jest dla niego najważniejsze”.

Nowy prezes z kolei przekazał świetną wiadomość, że doświadczenie i ogromna wiedza pana Franciszka Afaltowskiego nadal będzie służyła PEC, bowiem będzie kontynuował współpracę z nią w charakterze doradcy zarządu ds. rozwoju i inwestycji.

Sebastian Paszkowski od 12 lutego 2019 r. jest członkiem zarządu spółki. Dotychczas do jego obowiązków należało zarządzanie finansami i przedsiębiorstwem. Ukończył m.in. studia podyplomowe w zakresie oceny efektywności i finansowania inwestycji w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia menedżerskie również w SGH.

Wdrożony przez niego plan optymalizacji finansów spółki przyniósł spodziewane efekty. Rozpoczęła się modernizacja firmy i realizacja nowych inwestycji.

Wzrosły przychody spółki: rok 2019 zamknął się zyskiem w wysokości 350 tys. zł, rok 2020 spółka również zakończy zyskiem, podczas gdy prognozowaną za rok 2018 stratę, dzięki decyzjom nowego zarządu, już w 2019 roku z 2 mln zł ograniczono do ok. 1,5 mln zł.

Podczas spotkania w siedzibie spółki PEC prezydent Michał Litwiniuk podziękował wraz z przedstawicielami załogi PEC prezesowi panu Franciszkowi Afaltowskiemu, złożył gratulacje zastępującemu go panu Sebastianowi Paszkowskiemu.

Tekst / zdęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama