Reklama

Biała Podlaska: Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności

Podczas XX sesji Rady Miasta Biała Podlaska w dniu 28 grudnia, Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska złożył Radzie Miasta i mieszkańcom sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie z działalności prezydenta w dniach od 10 listopada 2020 r. do 24 grudnia 2020 r.

Treść sprawozdania Prezydenta Miasta Biała Podlaska

11 listopada
Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości
Zastępca prezydenta Maciej Buczyński wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Biała Podlaska złożył kwiaty przy Pomniku Orła Niepodległej na placu Wolności oraz przed tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu przy wejściu do magistratu, czcząc w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

Kameralne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Białej Podlaskiej (galeria)<<<>>>Link

12 listopada
Zdalna nauka w szkołach miejskich
Podczas spotkania online z dyrektorami bialskich szkół omówiono organizację pracy instytucji w związku z wprowadzeniem zdalnej nauki dla uczniów wszystkich klas.

20 listopada
Międzynarodowy Dzień Pracownika Socjalnego
Na ręce dyrektor Ewy Borkowskiej prezydent Litwiniuk przekazał życzenia dla wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Pracownika Socjalnego.

24 listopada
Nowe przedszkole przy Łomaskiej
Prezydent podpisał umowę na rozbudowę i przebudowę budynku przy ul. Łomaskiej 2d. – Dzięki czemu dostosujemy go do potrzeb przedszkola, które będzie tam zlokalizowane. – mówił Litwiniuk. Inwestycję o wartości 2 mln 798 tys 188 zł 50 groszy wykona bialskie przedsiębiorstwo Dombud. To jeden z wielu elementów projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”, który wpłynie na tak istotne, kolejne zmiany wizerunku miasta.

25 listopada
Prezydent spotkał się z pracownikami PEC
Spotkanie z przedstawicielami miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. – Podczas tego spotkania sprawdziłem postęp prac inwestycyjnych przy budowie ciepłowni na biomasę. – informuje Litwiniuk.

28 listopada
Wybieg i miejsce rehabilitacji dla zwierząt przy bialskim schronisku
Przekazanie oficjalne wybiegu dla psów i miejsca rehabilitacji zwierząt powypadkowych przy bialskim schronisku „Azyl”. Inwestycja powstała ze środków Budżetu Obywatelskiego o wartości 146 tys 773 zł 94 groszy. – Wybieg otworzyliśmy z Ewą Pawłowicz-Sosnowską, prezesem stowarzyszenia Azyl. W Białej Podlaskiej powstał nie tylko plac rekreacji dla zwierząt, ale też miejsce do rehabilitacji niepełnosprawnych czworonogów. – informuje prezydent.

Wybieg dla psów przy Schronisku Azyl oficjalnie otwarty (film) (galeria)<<<>>>Link

1 grudnia
Prawie 9 milionów złotych na szkolnictwo zawodowe w Białej Podlaskiej
Wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisławem Romanowskim, prezydent Michał Litwiniuk odebrał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie dwa vouchery na środki z funduszy europejskich na kwotę 8 mln 818 tys 268 zł 58 groszy. – Dzięki tym pieniądzom zrealizujemy projekty rozwijające nasze szkolnictwo zawodowe. Zaangażujemy w nie również środki z budżetu miasta. – mówi Litwiniuk. Uczestnikami tych projektów są: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury.

2 grudnia
Krymar zbuduje Rodzinny Dom Dziecka przy Kolejowej
Prezydent podpisał umowę z Martą Mikucewicz reprezentującą firmę Krymar, wykonawcę budowy pierwszego rodzinnego domu dziecka w Białej Podlaskiej, przy ul. Kolejowej 21. Wartość tej inwestycji to 712 tys 800 zł. – Dzięki niej powstanie miejsce, w którym swoje bezpieczne miejsce znajdą rodziny stwarzające harmonijne warunki do wzrastania i bezpiecznego wychowywania się dzieci dotkniętych sieroctwem społecznym. – informuje prezydent Litwiniuk.

4 grudnia
Festiwal Bogusława Kaczyńskiego z przyszłością
Spotkanie prezydenta Litwiniuka z Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, dyrektorem artystycznym Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego i miejskiego festiwalu noszącego imię wspaniałego bialczanina oraz Zbigniewem Kapelą, dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury, w celu podsumowania II edycji tego wydarzenia oraz omówienia planów organizacji przedsięwzięcia w roku 2021.

8 grudnia
Nagroda za pół wieku działalności ZPiT Podlasie
Prezydent Litwiniuk wręczył nagrodę jubileuszową z okazji Jubileuszu 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, ambasadora kultury regionu i kraju oraz talentów rozwijających się w filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. – Przekazałem ją prowadzącym zespół Marianowi Rzędzickiemu, Marcinowi Bochenkowi oraz choreograf Annie Litwiniuk. – informuje prezydent.

Nagroda od prezydenta dla Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie z okazji jubileuszu 50-lecia działalności <<<>>>Link

10 grudnia
Świąteczne finały na miejski wiersz świąteczny i miejską kartkę bożonarodzeniową
Wraz z jurorami z Bialskiego Centrum Kultury, Muzeum Południowego Podlasia oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej wyłoniono zwycięzców konkursów na świąteczny wiersz o Białej Podlaskiej i rysunki na widokówki bożonarodzeniowe, jakie zorganizowało BCK.

Konkurs literacko-plastyczny „Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe z Białej Podlaskiej” rozstrzygnięty <<<>>>Link

11 grudnia
Urodziny Marszałka Piłsudskiego
Z okazji 153. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, wraz z przedstawicielami władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, dyrekcją Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi oraz opiekunami miejsc pamięci narodowej prezydent Michał Litwiniuk złożył kwiaty w miejscach, które przypominają bialczanom o Marszałku: tablicach pamiątkowych znajdujących się przy wejściu do Urzędu Miasta i na budynku dworca PKP oraz pomniku przy Szkole Podstawowej nr 5.

Lubelskie Forum Samorządowe
W tym dniu prezydent Litwiniuk uczestniczył również w Lubelskim Forum Samorządowym dotyczącym finansów jednostek samorządu terytorialnego.

12 grudnia
Szlachetna Paczka
Jak co roku pracownicy Urzędu Miasta i spółek miejskich przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka. – Kluczową potrzebę rodziny, którą wsparliśmy w tej edycji, opał, przekazałem wraz z prezesem miejskiej spółki ZGL Wojciechem Chilewiczem, bezpośrednio rodzinie, zaś pozostałe upominki przekazał w moim imieniu mój zastępca, Maciej Buczyński. – mówi prezydent Litwiniuk.

Weekend Cudów 2020 w Białej Podlaskiej (galeria)<<<>>>Link

13 grudnia
13 grudnia. Pamiętamy!
O północy, wspólnie z przedstawicielami Młodych Demokratów, zastępca Maciej Buczyński uczestniczył w akcji „13 grudnia. Pamiętamy”, oddając przy pomniku Solidarności hołd poległym w stanie wojennym.

Pamięć o ofiarach stanu wojennego
Tego dnia także zastępca prezydenta Maciej Buczyński, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, a także bialskiej Solidarności oraz mieszkańcy miasta uczcili pamięć ofiar stanu wojennego. W bialskim kościele parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny została odprawiona msza święta w ich intencji, delegacje złożyły kwiaty – najpierw przy tablicy poświęconej Wojciechowi Cieleckiemu i innym ofiarom stanu wojennego znajdującej się w kościele na Woli, a potem przy pomniku Solidarności.

Stan Wojenny 1981 – rocznicowe wydarzenia w Białej Podlaskiej (galeria) <<<>>>Link

15 grudnia
Bialska Biblioteka Cyfrowa
Prezydent Litwiniuk spotkał się z pracownikami Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy zaprezentowali doskonaloną od 2009 roku witrynę Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, dopasowaną do współczesnych standardów, z której skorzystało już prawie 17 mln użytkowników z całego świata. – Na rozbudowę tego systemu przekazałem dotację celową. Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej jest także zintegrowana z portalem Federacja Bibliotek Cyfrowych i ułatwia osobom na całym świecie korzystanie z naszych bogatych zasobów. – poinformował Litwiniuk.

17 grudnia
Betlejemskie Światełko Pokoju w gabinecie prezydenta
Przedstawiciele bialskiego hufca – komendantka Marta Pomorska, jej zastępca Krzysztof Kowaluk oraz Lenka, przedstawicielka zuchów, przekazali prezydentowi Michałowi Litwiniukowi Betlejemskie Światło Pokoju. Przyjmowanie lampionów od harcerzy w urzędach i innych instytucjach publicznych to symbol krzewienia uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju.

Bialscy harcerze przekazali prezydentowi Betlejemskie Światło Pokoju <<<>>>Link

Tego dnia miało miejsce również spotkanie prezydenta Michała Litwiniuka z przedstawicielami portalu Biała24, którzy przekazali statuetkę. – Wyróżnienie przyznane mi przez czytelników portalu w plebiscycie na Włodarza roku 2020, którą odbieram jako wyraz sympatii skierowany do bialskich samorządowców, pracowników Urzędu Miasta Biała Podlaska i instytucji podległych oraz Rady Miasta. – mówił prezydent.

21 grudnia
Nagrody i listy z podziękowaniami dla bialskich trenerów
Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z bialskimi trenerami, którzy w 2020 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi. Wręczył listy gratulacyjne, nagrody finansowe i upominki:
Paulinie Szyszce z KS AZS AWF Biała Podlaska za zdobycie złotego i srebrnego medalu oraz trzech medali brązowych w Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów;
Jarosławowi Sacharukowi z KS AZS AWF Biała Podlaska za zdobycie dwóch srebrnych oraz jednego brązowego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów;
Zbigniewowi Bujakowi z MKS „Żak” Biała Podlaska za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo;
Marcinowi Stefańcowi i Markowi Kubiszewskiemu z UKS „Olimpia” Biała Podlaska za zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej chłopców;
Tadeuszowi Makarukowi z KS AZS AWF Biała Podlaska za zdobycie dwóch złotych medali oraz trzech brązowych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkoatletyce.

Podsumowanie Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich
W tym samym dniu podczas spotkania podsumowującego sezon 2019/2020 Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich wraz z prezesem MKS „BLSP” radnym Mariuszem Michalczukiem, prezydent Michał Litwiniuk wręczył pamiątkowe puchary przedstawicielom najlepszych drużyn. W sezonie 2019/2020 tytuł Mistrza Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich przypadł drużynie TOP MAR, drugie miejsce zajęła TRÓJKA, a trzecie NISSAN TEAM. Najlepszym strzelcem okazał się Jacek Mielnik z Mario Presto – 38 goli. Najlepszym zespołem drugiej ligi została ekipa IP LOGISTIC, na drugiej lokacie uplasował się UNIDOM.

Bialska Liga Szóstek podsumowana – na podium ekipa TOP MAR! <<<>>>Link

22 grudnia
Konferencja w bialskopodlaskim biznesem
Konferencja online zorganizowana przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą. Dotyczyła ona działań samorządu na rzecz wsparcia bialskiej gospodarki oraz planów przyszłorocznego budżetu.

Biała Podlaska srebrną Rowerową Stolicą Polski
W tym dniu również wręczyliśmy nagrody członkom grup rowerowych uczestniczących w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której wywalczyliśmy drugie miejsce w kraju. – informuje prezydent.

Srebrna Biała Stolica Rowerowa <<<>>>Link

23 grudnia
PRD zbuduje odcinek ulicy Jana Kazimierza
Podpisałem z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Leszkiem Horegladem umowę na wykonanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj” ulicy Jana Kazimierza. To inwestycja o wartości 269 tys 112 zł 93 groszy.

24 grudnia
Paczki świąteczne dla ubogich i samotnych
Wraz z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej oraz strażnikami miejskimi i prezydentem Michałem Litwiniukiem dostarczono paczki świąteczne do 82 gospodarstw domowych – osób ubogich, samotnych i starszych, borykających się z problemami finansowymi i życiowymi, pozostających na co dzień pod opieką bialskiego MOPS. Akcję wsparło również II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater. – To tradycyjna forma naszej pomocy w okresie przedświątecznym. – podsumował prezydent Michał Litwiniuk.

Biała Podlaska: Wigilijna pamięć o ubogich i samotnych (film) <<<>>>Link

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
temat: Rada Miasta Biała Podlaska / Prezydent Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama