Reklama

Łomazy: Stypendia pomostowe 2020/2021 przyznane

W Gminie Łomazy zakończył się ogłoszony nabór wniosków o przyznanie Stypendium Pomostowego 2020/2021 Segment II przy  patronacie Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” w Koszołach, w ramach XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi. Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka" w Koszołach od 2015 roku.

Wnioski złożyło 10 tegorocznych maturzystów, którzy rozpoczną naukę na dziennych studiach I stopnia w polskich publicznych uczelniach akademickich.

Lokalna Komisja Stypendialna w dniu 8 września br. dokonała formalnej i merytorycznej oceny wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania stypendiów zgodnie z Programem, zarekomendowano 7 osób. Ostatecznie Fundacja przyznała stypendium 6 studentom. Dotychczas z Programu skorzystało 30 stypendystów, w tym 29 z gminy Łomazy, 1 z gminy Rossosz. Stypendia wypłacane są w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. 

Stypendyści, po raz pierwszy w tym roku, we własnym zakresie podjęli starania i pozyskali fundatorów, którzy przekazali wysokość wkładu finansowego 9% wartości stypendium.

W roku akademickim 2020/2021 stypendystami XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych zostali:

Klaudia Hołonowicz – studentka Politechniki Łódzkiej;
Dominika Golba – studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
Katarzyna Sucharzewska – studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
Klaudia Bajkowska – studentka Politechniki Warszawskiej;
Ewelina Przyłucka – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie;
Zuzanna Kossowska – studentka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Stypendyści otrzymali listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Jerzego Czyżewskiego i Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka Cezarego Nowogrodzkiego podczas XVIII sesji Rady Gminy Łomazy w dniu 30 grudnia 2020 r.

Tekst: Agnieszka Horaczyńska
Zdjęcia: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama