Reklama

Słodycze i niespodzianki od myśliwych z Koła Ogar trafiły do najmłodszych

Trzem gminom przekazane zostały zakupione przez Zarząd Koła Łowieckiego Nr 12 "Ogar" w Białej Podlaskiej słodycze i smakowite niespodzianki przekazane w paczkach z okazji Mikołajek. Akcja miała miejsce jeszcze przed świętami. W sam raz myśliwi zdążyli ze swoimi prezentami pod choinkę. Z daru myśliwych cieszyli się najmłodsi z terenu Gminy Rokitno, Gminy Tuczna oraz podopieczni Domów Dziecka w Maniach, Szachach, Janowie Podlaskim i Komarnie.

Prezenty przekazaliśmy na ręce wójtów oraz dyrektora Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Maniach. Nasze obwody łowieckie znajdują się w większości na terenach samorządów które postanowiliśmy odwiedzić. Dbamy o to aby nasze kontakty z mieszkańcami były partnerskie. Pomyśleliśmy, że przed świętami warto jest wystąpić w roli Świętego Mikołaja z hasłem „darz bór”. – mówi Jerzy Jakubiuk prezes Zarządu Koła Łowieckiego Nr 12 „Ogar” w Białej Podlaskiej.

Zaskoczyli nas myśliwi miłym gestem. Na ręce samorządu przekazali słodycze. Trafiły one do paczek świątecznych dla dzieci z gminy Rokitno. W dzisiejszych czasach w dobie pandemii zamknęliśmy się w swoich granicach a koło łowieckie dzięki swojej inicjatywie sprawiło nam wielką radość. Współpracujemy z myśliwymi z Ogara w zakresie gospodarki leśnej i łowieckiej. Oceniam tą współpracę i wspólne przedsięwzięcia bardzo wysoko. – mówi wójt Rokitna, Jacek Szewczuk.

Obdarowaliśmy paczkami dziesięć potrzebujących rodzin z dziećmi. Oprócz słodyczy od myśliwych znalazły się w nich również inne drobne a potrzebne na co dzień rzeczy. Warto wspomnieć też o siedemdziesięciu paczkach które przygotowaliśmy a trafiły one do samotnych seniorów mieszkańców gminy. Staraliśmy się nie zapomnieć o żadnej z osób które szczególnie w okresie świąt powinny wiedzieć, że nie są same, że są osoby i instytucje które na miarę swoich możliwości starają się być obecne w życiu potrzebujących mieszkańców. – mówi Katarzyna Pietraszkiewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie.

Słodycze, ciastka, artykułu spożywcze. To otrzymaliśmy od myśliwych z Koła Ogar. Dostarczone zostały te dobroci przez delegację myśliwych jeszcze przed świętami do naszego domu w Maniach. Podzieliliśmy te produkty na cztery nasze placówki: Manie, Szachy, Komarno i Janów Podlaski. Nasi mieszkańcy już snują pomysły na czas po pandemiczny aby odwdzięczyć się myśliwym i być może zaprosić ich na wspólne ognisko czy spotkanie a sami liczą na zaproszenie od myśliwych w celu zacieśnienia współpracy i na przykład wspólnego spaceru i poznawania lasu. W imieniu mieszkańców domów dziecka w Powiecie Bialskim, dziękuję. – mówi Piotr Malesa, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Maniach, gmina Międzyrzec Podlaski.

Oceniam bardzo pozytywnie przeprowadzoną przez myśliwych akcję. Słodycze trafiły do dzieci wskazanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i przez nich zostały dostarczone. Okazało się, że były to niespodzianki bardzo potrzebne w okresie przedświątecznym. Tym bardziej, że najmłodsi uziemieni zdalnym nauczaniem i zamknięci w domach mają niewiele szans na wspólny kontakt czy radość płynącą z obdarowywania się prezentami poprzesz mikołajki szkolne. Widzieliśmy dużą radość w oczach dzieci ale i rodziców. Dziękuję Zarządowi Koła Łowieckiego i panu prezesowi Jakubiukowi wraz z Zarządem Koła „Ogar” za pomysł i realizację akcji. To była miła niespodzianka. Warto podkreślić, że Ogar to jedyne koło myśliwych z kilku działających na terenie gminy Tuczna które zdecydowało się na taki gest. Tym bardziej inicjatywa godna uznania. – mówi wójt Tucznej, Zygmunt Litwiniuk.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Koło Łowieckie Nr 12 „Ogar” w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama